İdeal Work And Travel 2020 Kayıtları Başladı!


Üniversiteliler, 4 Ay Boyunca Amerika'da Hem Çalış, Para Kazan, Hem de Tatil Yap, Gez Eğlen! Üstelik İngilizceni de Geliştir!

İdealsas
 

Dünya üzerinde on binlerce öğrenciyi Amerika'ya çeken Work&Travel'in aslına bakarsanız en büyük özelliği ve ilgi çekici yanı "Amerika Rüyasını" gerçeğe dönüştürme fırsatıdır. Böyle bir imkana daha 20'li yaşlarda sahip olmak kaçırılmayacak büyük bir fırsattır.

İdealsas

Work and Travel Nedir?

Work and Travel (yaygın bilinen kısa adıyla WAT), üniversite öğrencilerinin yaz aylarını hem çalışıp para kazandığı, hem de kazandığı bu paralarla Amerika'yı gezip eğlenerek değerlendirdikleri bir programdır. 1961 yılında Birleşmiş Milletler tarafından ülkeler arasındaki eğitimsel ve kültürel alışverişi geliştirmek amacıyla yürürlüğe konulmuş bir “Çalış ve Gez” programıdır. Program sayesinde her yıl on binlerce uluslar arası öğrenci Amerika’daki seçilmiş sponsor acenteler ve diğer ülkelerdeki organizasyon firmaların işbirliği sayesinde, okulların tatile girdiği yaz aylarında ABD'ye giderek 3 ay çalışma ve 1 ay gezip, eğlenme fırsatına kavuşmaktadır.

Böylelikle genç öğrenciler, hem çalışıp para kazanarak Amerikan iş tecrübesini, kültürünü tanıyıp hem de İngilizcelerini geliştirerek diğer uluslar arası öğrenciler ile dostluklar kurabilmektedirler. Fakat unutulmaması gereken en büyük nokta, Amerikalı işverenler yaz dönemlerinde sezonluk vasıfsız işçi ihtiyaçlarını karşılamak için yurtdışından gelen Work and Travel öğrencilerini kabul etmektedirler.

Work and Travel Ne Kadar Sürer?

Work and Travel programı yılın Mayıs ile Ekim ayları arasını kapsamaktadır. Bunun, 3 ayı çalışma ve 1 ayı seyahat olmak üzere toplam 4 aylık bir programdır. Ancak Türkiye’de okulların kapanma süreleri değişkenlik gösterdiğinden Türk öğrenciler en çok 4 ay süreyle bu programa katılabilmektedirler. Bu süreninde yaklaşık 3 ayı çalışma son bir ayı Amerika'da gezip, tatil yapma imkanı vermektedir.

İSTER 0 212 292 3904 NOLU NUMARAN ARAYABİLİR,
İSTERSENİZ info@idealsas.com ADRESİNE TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN
DANIŞMANLARIMIZ SİZİ ARASIN!

Work and Travel İle Hangi İşlerde Çalışabilirim?

İdeal Work and Travel kapsamındaki işler, fast food, eğlence parkları, kafeler, hediyelik eşya dükkanları, restoranlar, su parklarındaki pozisyonlardır. Öğrenciler fiziksel olarak ağır işlerde çalıştırılmazlar. İş pozisyonları genellikle düşük seviyededir. Yani hiçbir öğrenci Amerika'da herhangi bir firmada asistan ya da bir uzman yardımcısı olarak görev alamaz. Pozisyonlar daha çok, garsonluk, komilik, park görevlisi, reyon görevlisi, oda servisi, eğlence parkı çalışanı, resepsiyonist, bilet satıcılığı, cankurtaranlık, fast food veya restoranlarda yemek, temizlik bölümleri, kasiyerlik ile satış danışmanlıkları şeklindedir.

 

İdealsas

Work and Travel ile Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Öğrenciler işlerde günde ortalama 8 saat çalışmaktadırlar. Çalışma saatleri ise işverenleri tarafından belirlenir. İşverenin isteği doğrultusunda öğrenciler sabah, öğlen ya da akşam, hatta bazı işlerde gece süresi boyunca bile çalışabilirler. Çalışma günü haftada genellikle 5 gündür ancak bu da işverene göre değişebilir. Bununla birlikte genel olarak öğrenciler haftada 40 saat çalışırlar ve saatlik ücret olarak da 8$ - 12$ arasında bir ücret alırlar. Öğrencilerin çalışma saati ücretleri bazı işlerde 13$’e kadar çıkabilir ancak bunlar fazla sayıda değildir. Ayrıca 40 saatin üzerindeki her çalışma saatinde ise normal ücretin 1.5 katı kazanılmaktadır. Bununla birlikte kimi işveren çalışma durumuna göre çeşitli bonuslar verebilirler.

Erken kayıt olarak sorunsuz ve sıkıntısız vize başvurusu yaparak erkenden vize alabilirsin!

Amerika'da Nerede Kalacağım?

İdeal Work and Travel öğrencileri sponsor firma tarafından ayarlanan konaklama seçeneklerinden birini seçebilecekleri gibi kendileri de isteklerine göre konaklama ayarlayabilirler. Elbette sponsor firma tarafından ayarlanan konaklamalar için öğrenci gitmeden önce nerede, nasıl kalacağını ve ne kadar ödeyeceğini bilecektir. Genellikle yurt konaklaması veya 2 ile 6 kişinin barındığı pansiyon tipi konaklama daha yaygın olandır. Konaklama ücretleri çalışılan işe ve yerine göre değişmekte olup genellikle haftalık 50$ - 125$ arasındadır.

 

İdealsas

Work and Travel Katılma Şartları Neler?

Orta seviye İngilizce bilen, not ortalaması 4 üzerinden en az 2 olan, lisans ve yüksek lisans öğrencileri bu programa katılabilir.

Work and Travel Ücreti Nedir?

Program Katılım Ücreti*

Pasaport Defter Ücreti: 108TL (öğrenciler pasaport harç ücretlerinden muaftır)

Sevis (Student Exchange Visitors Information System) ücreti : 35$

Vize başvuru ücreti : 160$

Uçak bileti : 500$ - 1.000$ (gidiş-dönüş ortalama)

İlk maaş alınıncaya kadar cep harçlığı : 700$ - 1.000$

* Erken kayıtta indirim yapılmakta olup güncel fiyatlar için lütfen iletişime geçiniz.

 

İdealsas

Work and Travel Bana Ne Kazandıracak?

Work and Travel programı sana,

 • . Sürekli konuşarak İngilizceni geliştirme imkanı,
 • . Bir çok milleti içinde barındıran Amerika Birleşik Devletleri'nde hem kendi kültürünü tanıtma hem de diğer kültürleri tanıma fırsatı,
 • . Farklı ülkelerden programa katılan gençlerle ömür boyu sürek milletlerarası dostluklar kurma şansı,
 • . Üniversiteden mezun olduktan sonra iş başvurularında kişisel CV'ne bir de Amerika tecrübesi ekleyerek referans ve iş deneyimini zenginleştirme imkanı,
 • . Okuduğunuz bölüme uygun seçeceğin iş ile okul stajını Amerika'da yapma fırsatı,
 • . ABD'de mastır veya doktora yapmayı düşünüyorsan, üniversiteleri yerinde görerek araştırma olanağı kazandıracak.

Ve belki de en önemlisi, normalde bırak tatil yapmayı gidip gelmeye bile ancak yetecek bir maliyetle tüm yazı Amerika'da geçirme fırsatın olacak, üstelik Türkiye'ye hayli miktarda cep harçlığı ile dönerek!

Erken kayıt olarak uçak biletlerini çok çok daha ucuza alabilirsin!

 

İdealsas

Neden İdealsas İle Work and Travel Yapmalıyım?

İdeal Work and Travel, 20 yıllık yurtdışı eğitim danışmanlığı deneyime sahip olan İdealsas ile 1980 yılından bu yana tecrübesiyle CHI'ın (Cultural Homestay International) işbirliği ile yürüttükleri bir Work and Travel programıdır. İdealsas Work and Travel programının diğer WAT programlarından farkı aşağıdadır.

 • 1. Öğrencinin seçebileceği garantili ve hazır iş listeleri. (Böylece öğrenci ya fuarlarda stand stand dolaşıp işverenlere kendisini beğendirmek ve kabul ettirmek veya CV hazırlayıp işverene göndererek kendisini seçmesini beklemek zorunda kalmayacaktır.)
 • 2. Öğrencinin, iş listesindeki tüm işlerin en ince ayrıntısına kadar bilgilendirilmesi.
 • 3. Öğrencilerin içerisindeki eşyalarına kadar her şeyini bilecekleri garantili konaklama seçenekleri.
 • 4. Vize için gerekli olan DS-2019 formunun en kısa sürede getirilmesi.
 • 5. Ücretsiz kaza ve sağlık sigortasının kesinlikle yapılması.
 • 6. Yurtdışı eğitimde tecrübeli bir firma olan İdealsas danışmanlığında J-1 vize işlemleri ve formların doldurulması.
 • 7. Ekonomik uçak biletinin sağlanması.
 • 8. Acil durumlarda gerek Türkiye’den gerekse Amerika'dan 7/24 destek ve danışmanlık.
 • 9. İstanbul’da düzenlenecek oryantasyonda sponsor firma yetkilileri ile Amerika'ya gitmeden önce birebir görüşerek birince elden bilgi alma fırsatı. (Böylece ABD'de oryantasyon alınmasına gerek kalmayarak öğrenciye konaklama ve uçakla iç hat aktarma, ulaşım gibi ekstra maliyetler yüklenmemekte.)


Ve son olarak güler yüzlü, samimi ve dürüst danışmanlardan her türlü yardım ve desteğin yanı sıra eksiksiz ve tam zamanında bir vergi iadesi!

Erken kayıt olarak hazır iş listesindeki en çok kazandıran en rahat işleri seçebilirsin!

Bir Work and Travel Başarı Öyküsü

İdeal Work and Travel katılımcısı Emel Ayaz, kendisine sunulan hazır iş listesinden seçmiş olduğu Maryland Eyaleti’nde bulunan Salisbury şehrindeki Bloch&Gugienmeir fabrikasındaki işinde gösterdiği üstün gayret ve başarı sonucunda kendi okuduğu bölüm olan endüstri mühendisliği kapsamındaki kalite kontrol departmanında çalışmaya başladı. Bunun yanında orada yaşayan bir yabancıya özel Türkçe dersleri verdi. Emel, tamamen kendi çabası sonucunda çoğu Work and Travel katılımcısının çalışmış olduğu işlerin çok dışında olan bu iki iş sayesinde hem yabancı dilini hazırladığı raporlamalar sayesinde ileri düzeyde ilerletti, hem de maddi kazanç anlamında birlikte gittiği arkadaşlarından çok daha fazla para kazandı.

 

İdealsas

 

WAT programıyla tanışmam okulda gördüğüm afislerle oldu. Basta hiç bir fikrim yoktu bu program hakkında daha sonra kendimce biraz araştırma yaptım ve benim için uygun bir program olduğuna karar verdim. Daha sonra İdealsas ile ilk tanıştığımda aslında bilmediğim bir çok ayrıntı olduğunu öğrendim. Benim seçtiğim is ilk defa WAT programıyla öğrenci alan bir iş olduğu için aslında gitmeden önce ıs hakkında pek bilgisi yoktu kimsenin yanı ben ilk olarak gidip yasayarak öğrenmiş oldum. Gıda üretimi yapan bir firma olmasından dolayı çalışmayı tercih etmiştim çünkü aynı zamanda eğitimimle ilgili güzel bir tecrübe yasayabilmeyi amaçlamıştım. Normalde günde 8 saat haftada 5 gün çalışıyorduk fakat zaman zaman hafta içi iş bitmediği zamanlarda 8 saatten fazla zaman zamansa hafta sonu fazla mesai yaptığım zamanlar oldu. Bu sayede kesinlikle beklediğim kadar kazandım. Hatta dönmeden önce tüm WAT öğrencilerinin yaptığı gibi biraz alışveriş yapmama rağmen elimde ufak da olsa bir miktar para ile dondum. Ama zaten para kazanmak isteyen için ikinci hatta üçüncü işi bulmak hiç de zor değil. Amerika bu konuda bol seçeneği olan bir ülke. Ama bu program sadece para için tercih edilmemeli. Tecrübe ve deneyim de çok önemli. Ben, döndükten sonra çok daha geniş bir pencereden dünyaya baktığımı farkettim çünkü gerek edindiğim tecrübe gerekse yaşadığım ülke başlı başına bir pencere olduğu için gidecek olan herkese çok şey katacağından eminim. Ayrıca bulunduğunuz ülkenin dili İngilizce olduğu ve yaşamınızı orda sürdürebilmek için mutlaka İngilizce konuşmak zorunda oluyorsunuz bu da ister istemez siz farkında olmasanız da İngilizcenizin gelişmesini sağlıyor ama bunu ancak geri döndüğünüzde daha iyi anlıyorsunuz. Şimdi WAT sırası sizde!
 Eklenme Tarihi: 01.05.2019
Güncellenme Tarihi: 25.10.2022

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

yazin-ingilterede-hem-tatil-yapin-hem-de-ingilizce-ogrenin_271caa67-8ca7-450d-bd6d-b29edd5b9cd6.jpg