WORK AND TRAVEL FİYATLARI


Work And Travel fiyatları bu yıl WAT katılımcıları için önceki senelere göre biraz daha yüksek. Genel olarak fiyatlar ve toplam maliyet biraz artmış durumda. Programa katılan öğrenci sayının azalması ve şirketlere ayrılan iş sayısının azalması bu artıştaki en önemli nedenler olsa gerek. Work And Travel Şirket seçiminde, kalite-güven ve fiyat kıyaslamasını iyi bir araştırma sonrası yapmanızı tavsiye ediyoruz. 1998 yılından bu yana Work and Travel programını sunan İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı'ndan, konaklama garantili, hazır iş listeleri ile 7/24 destek alabileceğiniz eşsiz bir yaz tatili geçirme fırsatı!

Work and Travel Ücreti Nedir?

Program katılım ücreti: Güncel WAT ücreti için lütfen iletişime geçiniz.
Pasaport defter ücreti: 108TL (öğrenciler pasaport harç ücretlerinden muaftır)
Sevis (Student Exchange Visitors Information System) ücreti: 35$
Vize başvuru ücreti: 160$
Uçak bileti: 500$ - 1.000$ (gidiş-dönüş ortalama)
İlk maaş alınıncaya kadar cep harçlığı: 700$ - 1.000$

Ortalama Kaç Saat Çalışılıp Ne Kadar Kazanılabilir?

Öğrenciler haftada 5-6 gün ve ortalama 40 saat çalışırlar. ABD'de maaşlar saat üzerinden hesaplanır. Çalışma yasalarına göre haftada 40 saati geçen çalışanlar overtime ücreti alabilirler. Yani sizin saat başı ücretiniz 7 USD ise, 40 saatten fazla çalıştığınız her saat başına 10.50 USD alabilirsiniz. Bununla birlikte bazı işverenler bonus adı altında ekstra ödeme yapabilirler. Çalışacağınız işlerde asgari ücret alt sınırı saat başına 7,25 USD'dır. Kafe, restoran gibi bazı bahşişle çalışılan yerlerde bu ücret alt sınırın da altında 2.00-3.0 USD civarındadır. Ancak alınan bahşişler ile bu fark kapanır hatta bu rakamların üstüne çıkılır. Garsonluk, komilik gibi pozisyonlarda haftada 40 saat çalışan bir öğrenci ayda ortalama 1.000 – 3.000USD civarında gelir elde edebilir.

Genelde tatil şehirlerinde olan eğlence parklarında alacağınız saat başı ücret ortalama 7,25-8.00 USD arasındadır. Özellikle Haziran ve Temmuz aylarında çalışma süresi en üst seviyeye çıkar. Bu durumda işvereniniz sizden mesaiye kalmanızı isteyebilir. Daha önce yolladığımız öğrencilerimizden yüksek sezonda haftada 6 gün günde 13 saat çalışanlar oldu. Bu öğrencilerin aylık kazanımı mesailerle birlikte ortalama 2.500 - 2.700 USD civarına ulaştı. Ancak şunu da hatırlatalım; eğlence parklarında 15 Ağustos - 1 Eylül arasında sezon yavaşlar ve çalışma saatleri azalabilir. Eğlence parklarını tercih eden öğrencilerin program süresi Eylül ayına sarkacaksa bu durumu dikkate almalarında fayda vardır.

Çalıştığınız iş yerinde fazla mesai ihtiyacı yoksa ve kazandığınız gelir size yeterli gelmiyorsa kendinize ikinci hatta üçüncü bir işi bulabilirsiniz. Sosyal güvenlik numarasını çıkartmış bir öğrenci için bu tamamen yasaldır. Burada dikkat etmeniz gereken husus ikinci, üçüncü işinizin ilk işinizi aksatmamasıdır. İkinci bir işi bulmak tamamen öğrencinin sorumluluğundadır.
work-and-travel-fiyatlari_6fbf04b7-4ad2-4510-bef5-1711a51508ca.jpg

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

Bana Özel Kampanyalı Dil Kursu Araştırılmasını İstiyorum

Uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızın size en uygun ülke, şehir, okul ve program seçenekleri ile ücretsiz vize danışmanlığı sunması için hemen tıklayınız!

Teklif İste

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

17 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Yurtdışı İndirimli Dil Okulları

%50'ye Varan Güncel İndirimler ile Kampanyalı Dil Okullarımız

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Heyecan Verici 12 Ülkede Eğitim Alın

Eğitiminiz için Aşağıdaki Popüler Ülkelerden Birini Seçin ve İdealsas ile Yurt Dışı Deneyiminize Şimdi Başlayın