WORK AND TRAVEL NEDİR?


Work and Travel Nedir?

Work and Travel, birçok üniversite öğrencisinin hem çalışmak hem de gezmek için sıklıkla tercih ettiği programlar arasında yer alır. Amerika’da belirli süreli kalışları destekleyen Work and Travel fazla popüler olmasına rağmen, detayları fazla bilinmeyen ve bu nedenle kişisel hedeflere uygunluğu kimi zaman gerekli şekilde planlanmayan bir uygulamadır. Ancak doğru yurt dışı eğitim danışmanları ile düzenlendiğinde, kişinin hem dil gelişimine hem kariyer hedeflerine hem de bireysel kapasitesine fazlasıyla katkı sağlayabilir.

Work and Travel, temelde 18-25 yaş aralığında ve örgün eğitim alan bütün öğrencilerin başvurabileceği bir programdır. Amerikan hükümeti kontrolünde planlanan bu program Türkiye’nin yanı sıra, çeşitli ülkelerden öğrencilerin başvurabileceği kadar geniş kapsamlıdır. Bu nedenle farklı kültürlerden birçok kişinin İngilizcelerini geliştirmelerine ve dünyanın farklı bölgelerinden insanlarla tanışarak deneyim kazanmalarına katkı sağlar. Ülkeye giden öğrenciler, turistlerden farklı olarak program dahilinde izin verilen farklı işlerde çalışma şansı elde eder. Bu da ardından gelecek gezi dönemi için gerekecek bütçeyi biriktirmek veya Türkiye’ye bir miktar para ile dönmek için harikadır.

Program kapsamında çalışılabilecek işlerin başında ise sezonluk işler gelir. Bunlar; oteller, havuzlar, marketler, restoranlar, eğlence merkezleri gibi alanlarda çeşitli garsonluk ve resepsiyon işleri olabilir. Öğrencinin dil seviyesi ve yetenekleri kimi işlerde çalışma durumunu etkileyebilir. İşin yoğunluğuna ve türüne bağlı olarak haftalık çalışma saatleri 35-60 saat arası değişir, saatlik ücrete ek olarak tip ücreti alınır. Dolayısıyla her işteki yoğunluk ve kazanç da oldukça farklıdır. Ayrıca Amerika’da eyalet sistemi olduğunda kazanç ortalamaları bu tür parametrelere göre de değişiklik gösterebilir.

Neden Work and Travel?

Doğru uygulandığında muhteşem bir fırsata dönüşen Work and Travel, her öğrencinin hayatta en az bir kez deneyimlemesi gereken bir programdır. Başlıca kazanımları ise şunlardır:

  • Amerika’da 3-4 ay boyunca kalarak İngilizce dil seviyesini geliştirme ve pratik yapma imkânı sunar. Bu sayede kişinin kendini İngilizce daha iyi ifade etmesini sağlar ve daha önceden aldığı dil eğitimini pekiştirir.
  • Kendi ayakları üzerinde durarak para kazanmak ve birikim yapmak için mükemmeldir. İş saatleri boyunca çalışan kişi hem bir yandan deneyim kazanır hem de cep harçlığı edinir. Bu da öz güven kazanmaya ve kendi başına karar almaya yardımcıdır.
  • Dünyanın farklı bölgelerinden birçok insan ile tanışma açısından avantajlıdır çünkü program kapsamında birçok ülke vatandaşı Amerika’daki çeşitli işlere yerleştirilir. Bu özelliği ile çok uluslu bir ortamda vakit geçirerek yeni fikirlere açık olma ve yeni ilişkiler geliştirme şansı tanır.
  • CV’de etkileyici görünür ve kişiye unutulmaz bir yurt dışı deneyimi kazandırır.
  • Yurt dışı burs, eğitim ve staj fırsatlarını yerinde takip ederek başvurma imkânı sunar.

 

Work and Travel programına katılarak kültürel birikiminizi ve dil seviyenizi artırabilir, yeni fikirlerle ve arkadaşlarla tanışabilir, gelecek kariyer hedefleriniz için önemli fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Başvuru sürecinin pürüzsüz ve beklendiği gibi ilerlemesi için profesyonel bir yurt dışı danışman temsilcisine ulaşarak, size en uygun fırsatları incelemeye başlayabilirsiniz.

work-and-travel-nedir-_a679c86c-2e78-4585-b98d-20affe117d6c.jpg

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

Bana Özel Kampanyalı Dil Kursu Araştırılmasını İstiyorum

Uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızın size en uygun ülke, şehir, okul ve program seçenekleri ile ücretsiz vize danışmanlığı sunması için hemen tıklayınız!

Teklif İste

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

17 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Yurtdışı İndirimli Dil Okulları

%50'ye Varan Güncel İndirimler ile Kampanyalı Dil Okullarımız

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Heyecan Verici 12 Ülkede Eğitim Alın

Eğitiminiz için Aşağıdaki Popüler Ülkelerden Birini Seçin ve İdealsas ile Yurt Dışı Deneyiminize Şimdi Başlayın