WORK AND TRAVEL İŞ LİSTESİ


Work and Travel İş Listesi

Amerika’da 2-3 ay çalışma ve 1 ay gezme şeklinde de tanımlanan Work and Travel, her üniversite öğrencisinin hayatta en az bir kez deneyimlemesi gereken unutulmaz bir fırsattır. Amerika’da çalışırken para kazanma ve farklı kültürleri tanıyarak gezme imkânı sunan Work and Travel iş listesi, aynı zamanda gelecek kariyer hedeflerini destekleyecek nitelikte de şekillendirilebilir. Oldukça zengin iş seçeneklerinin bulunduğu program kapsamında kişi, hayalindeki sektöre adım atarak yurt dışı deneyimi edinebilir ve ardından eğitim veya staj hedeflerini bu doğrultuda sürdürme kararı alabilir. Bu nedenle programa başvuran herkesin mevcut iş imkanları hakkında detaylı araştırma yapması önerilir.

Work and Travel Hangi İşlerde Çalışılır?

Work and Travel programı, daha çok sezonluk işleri kapsar ve bu nedenle yazlık eyaletlerde bulunur. Program dahilinde başvuru yapılacak iş türleri Amerika hükümeti tarafından sınırlandırılmıştır. Bu kapsamda Work and Travel öğrencilerinin başlıca çalışma alanları şu şekilde listelenebilir:

  • Oteller ve resortlerde; resepsiyon, kat görevlisi, barista, aşçı gibi pozisyonlar
  • Su parklarında; cankurtaran, bilet satıcısı ve fotoğrafçı gibi pozisyonlar
  • Restoran ve barlarda; garson, barista, barmen, bulaşıkçı gibi pozisyonlar
  • Milli parklarda; tur rehberi, turist bilgi merkezi danışmanı, bilet satıcısı gibi pozisyonlar
  • Market ve mağazalarda; kasiyer, stok görevlisi, satış görevlisi, tezgahtar gibi pozisyonlar
  • Özel kulüplerde; havuz teknisyeni, havuz görevlisi, golf görevlisi gibi pozisyonlar

Görüldüğü gibi; başvuru bölgesine, sponsorlara ve birlikte çalışılan danışmanlık firmasına göre çalışılacak işler de değişkenlik gösterir. Dolayısıyla güçlü ve zengin sponsorluk bağlantılarına sahip olan bir yurt dışı danışmanlık firması aracılığıyla yapacağınız başvurularda, aralarından seçim yapacağınız çok daha fazla iş alternatifi elde edersiniz.

İstediğim İşte Çalışabilir miyim?

Work and Travel programında iş seçimi ve türü temel olarak İngilizce seviyesine göre belirlenir. Ayrıca Amerika’ya varış tarihi, kişisel yetenekler ve deneyim de kimi işlere kabul edilme şansını artırabilir. Özellikle mayıs sonu, haziran başı gibi Amerika’ya giden öğrenciler, henüz çoğu kişinin gelmemesi sebebiyle başvurabilecekleri birçok iş alternatiflerine sahip olurlar. İşin programa uygun olması ve başvuran kişinin, işin gerektirdiği dil, deneyim, beceri gibi kriterleri karşılaması durumunda Work and Travel serüveni başlatılabilir.

Ancak yine de Work and Travel, belirli bir tatil planının veya yolculuğun aksine, sabit düşünülmemesi gereken bir programdır. Çünkü kimi işlerde ön başvuru uzaktan görüşme ile tamamlanır ve kişinin çalışacağı ve kalacağı yer önceden belirlenir. Kimilerinde ise çalışma alanı birden fazla şubeyi kapsayacak şekilde çeşitlendirilebilir. Bu nedenle size en uygun iş fırsatlarından faydalanmak ve en iyi pozisyonlardaki yerinizi ayırtmak için Work and Travel başvurularınızı, güvenilir bir yurt dışı danışmanlık firması ile tamamlamanız önerilir. Alanında uzman bir danışman sayesinde hayalinizdeki işe girme şansınızı artırabilir ve unutulmaz bir deneyim edinebilirsiniz.

work-and-travel-isleri_83663809-8fdb-4c98-8eb4-c96cd0b213e2.jpg

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

Bana Özel Kampanyalı Dil Kursu Araştırılmasını İstiyorum

Uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızın size en uygun ülke, şehir, okul ve program seçenekleri ile ücretsiz vize danışmanlığı sunması için hemen tıklayınız!

Teklif İste

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

17 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Yurtdışı İndirimli Dil Okulları

%50'ye Varan Güncel İndirimler ile Kampanyalı Dil Okullarımız

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Heyecan Verici 12 Ülkede Eğitim Alın

Eğitiminiz için Aşağıdaki Popüler Ülkelerden Birini Seçin ve İdealsas ile Yurt Dışı Deneyiminize Şimdi Başlayın