AIPE Sidney'de Uzun Süreli Dil Eğitimi Aldım


aıpe sidney'de uzun süreli dil eğitimi aldım

Seçil Erdoğan

Öncelikle, Avustralya’ya gelmeden önce ve geldikten sonra verdiği destek için İdealsas ailesine çok teşekkür ederim. Siz benim Avustralya sürecimi nasıl geçtiğini biliyorsunuz ama buraya gelmek isteyen diğer arkadaşlara yardımcı olması için özet olarak tekrar anlatmak isterim. Avustralya kararını vermeden önce yaklaşık 2 ay internetten araştırdım ve okuduğum bilgilerin %99 u çok olumluydu. Havası güzel olması, insanları yardımsever olması, öğrencilere çalışma hakkı vermesi, suç oranının çok düşük olması, tabi ki İngilizce konuşulması gibi birçok olumlu bilgiye ulaşmıştım ve kararımı netleştirerek gerekli resmi işlemleri İdealsas ile birlikte tamamladık.

Avustralya’da 4 aydır yaşamaktayım. Buradaki ilk izlenimim herkes gibi benimde pahalılık konusunda oldu. Hiç bu kadar pahalı bir ülke olacağını beklemiyordum. Her şey çok pahalı. İkincisi ise ilk iki hafta alışma süresi ve bu süre boyunca “neden buraya geldim” pişmanlığı yaşadım. Sanırım bu Avustralya ile alakalı değil, nereye gitsem aynı şeyi yaşayacağımı düşünüyorum. Çünkü farklı bir ülke, farlı bir dil, farklı bir kültür ve yalnızsınız. Fakat iki haftanın sonunda olumlu yanlarını görmeye başlıyorsunuz, arkadaş ediniyorsunuz ve artık dili de anlamaya başladığınızda her şey çok keyifli olmaya başlıyor. Doğa olarak baktığınızda Avustralya inanılmaz güzel bir ülke ve bununla birlikte insani şartları da size sunuyor. İstediğiniz gibi sporunuzu yapabilirsiniz, neredeyse her köşe başında kafe ve bar bulabilirsiniz.

Yemek içmek ve alış-veriş konusunda her şeyi ve bütün mutfaklarını burada bulabilirsiniz. Yabancı öğrenci sayısı çok yüksek olması ülkeye adapte olmayı kolaylaştırıyor çünkü herkes sizi anlıyor, anlayışla karşılıyor ve yardım ediyor. İklim olarak yazları yağışlı ve nemli geçiyor, bahar aylarında gece ve gündüz arasındaki ısı farklı çok yüksek oluyor, kış ayları ise ılık ve yağışsız geçiyor. Avustralya’nın en büyük gelir kaynaklarından biri dil eğitimi olduğu için onlarca dil okulu ve çok sayıda yabancı öğrenci var. Öğrencilere çalışma hakkı tanıdığı için birçok öğrencinin ilk seçeneği oluyor ve iş bulmak konusunda genellikle zorluk yaşanmıyor. Ama çalışabileceğiniz alanlar kısıtlı. Bunlar temizlik ve garsonluk. Bunların dışında iş bulmak oldukça zor. Ücretleri ise Türkiye için iyi gibi görünse de Avustralya şartları için düşük denilebilir. Yine de geçim masraflarınızı karşılayabilirsiniz(kalacak yer, yemek, eğlence). Fakat ben yeterli parayla gelinmesini tavsiye ederim.

Eğitim ise umduğumdan çok daha iyi. Ezbercilikten uzak ve konuşma, dinleme ve yazma becerilerini geliştirmeye yönelik. Yine de sıfır İngilizceyle gelinmesini tavsiye etmiyorum çünkü bu öğrenme süresini uzatıyor. Başlangıç seviyesinde bile olsa İngilizce bilmek kolaylık sağlıyor. Son olarak çok önemli bir konuya değinmek istiyorum. Bir seneden beri burada yaşayan fakat hala başlangıç seviyesinde İngilizce bilgisine sahip, konuşamayan öğrenciler var. Yani yurtdışına gelmek İngilizce öğrenmek için yeterli değil. Eğer sizinle aynı dili konuşan arkadaşlar edinirseniz, kendi dilinizi konuşan bir işyerinde çalışırsanız ve para kazanma derdine düşüp dersler de devamlılık sağlamazsanız İngilizce öğrenmek çok uzun zaman alacaktır.

Seçil ERDOĞAN

Trakya Üniversitesi, Mimarlık

AIPE Sidney Dil Okulumuzda İngilizce dil eğitimi aldı

Avustralya, New South Wales Eyaleti, Sidney

TÜM DİL OKULU REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

secil-erdogan_ad5bc204-8c8e-4fba-9317-aafc8c4da59e.jpg