Alışverişlerim Dahil WAT'a Harcadığım Paranın İki Katını Kazandım


alışverişlerim dahil wat'a harcadığım paranın iki katını kazandım

Vahide Caymaz

Work and travel hayalim yaklaşık 5 yıl önce ablamın gitmesiyle başlamıştı hep gideceğim diye ağzımdaydı gün geldi geçti işlemler oldu bitti be bir baktım Boston havalimanındayım. Elimde dergim gideceğim adres belli (Old orchard beach -Maine). Tabi Amerika dayım biraz heyecanlıyım İngilizce öğretmenliği okumama rağmen o native speakerlar anlamak çok zordu adres soruyorum iki adım sonra söylediklerini unutuyordum (sadece ilk iki gün için geçerliydi bu sonra sihirli değnek değmiş gibi her şeyi tıkır tıkır anlayıverdim) Neyse baktım orda Türkler var gittim onlara nasıl North Stationa giderim dedim. Sen Southa git orda her tren geçer dediler. Ama burada North demeye kalmadan bi baktım South Stationdayım İlk Amerika günüm ilk kaybolmam ve Boston.. Sanırım 3 saat sonra olmam gereken noktaya varabildim oturdum güzelce istasyonda kolumda kırılmış bavulu taşımanın verdiği acıyla bir güzel ağladım. Sonra geldi trenim bindim ve vardım ait olduğum yere. Hiç kimse karşılamadı unutmuşlar beni internet filan yok tahmini bir şekilde yürüyüp buldum sonunda oh be yi çektim. İlk günüm böyle unutulmaz rezillikti sonrası baya normalleşti.

 

İlk işim dunkin donutti ikinci işim de housekeeping tabi ki. 4 gün dayanabildin dunkin donuta bana göre çok stresli bir iş ve kahve kokuları midemi bulandırıyordu hala kokusu burnumda. Sonra bu iş olaylarını managerim halletti bana amusement park da ride operatörlük ayarladı. Ve sanırım çalışmaktan mutlu olmak orası içindi sanırım. Bildiğimiz kiddie rides larini çalıştırıyoruz gelenlere her ne kadar içimizden söylensek de bi beş dakika bos olduğunda ordan oraya sohbet filan ortam çok iyiydi. Ve ordayken tabi ki zaman hızlı geçiyordu.

 

6 Haziran da Amerika’daydım 20 Eylüle kadar aralıksız çalıştım. Artık çok yorgun olduğumu hissediyordum. Travela gücüm kalmamışta gibi düşünüyordum ta ki las vegasa varana kadar. Hi ondan önce Boston'i filan araba kiralayıp gezmiştik. O yüzden direk batıya gittik. Vegas, grand canyon, san francisco, los angeles ve santa barbara derken bitti bati bizim için döndük New York'a iki gece de orayı gezdik Amerika da olduğumuzu doya doya hissettik.

 

Şimdi döneli sanırım iki hafta oldu ama şimdiden bile çok özledim. Belki bir daha olur artık bakalım. Bu arada giden paranın iki katini kazandım tabi alışveriş 2-3 iphone filan derken 2300 dolarla Türkiye ye döndüm. Housekeepingden iyi kazanamadım o yorulmama değmedi hiç.

 

Neyse ben hayalimi gerçekleştirdiğim için çok mutluyum çok güzel bir tecrübeydi benim için, güzel, iyi kalpli dostlar kazandım ve gelecek için unutulmaz anlar.

 

Vahide CAYMAZ

Çukurova Üniversitesi, İngilizce Öğretmenliği

2016 Yılında WAT Programımıza katıldı

ABD, Maine Eyaleti'nde çalıştı

TÜM WORK AND TRAVEL REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

vahide-caymaz_93b89ea0-941d-4ad7-9a9c-357801319b22.jpg