Başvurmadan Önce Bütün Şirketlerle Görüştüm ve En İdealinde Karar Kıldım


başvurmadan önce bütün şirketlerle görüştüm ve en idealinde karar kıldım

İbrahim Alper Us

Yazın work&travel programı ve  İdealsas vasıtasıyla Amerika’ya gittim. Programa başvurmadan önce birçok kişi  ve  kuruluşla görüşmelerim  oldu ve  sonunda  İdealsas’ta  karar  kıldım.  Bu kararın isabetli olduğunu Amerika’da daha iyi anladım ve sonuçta da şirketimle ilgili sorun yaşamadım.

 

Ben, New Jersey eyaletinin Mount Laurel şehrine gittim. Benim de Amerika’ya gidiş amaçlarım diğer arkadaşlarım gibi aynıydı, İngilizcemi daha iyi ve akıcı seviyeye getirebilmek ve çoğu insanın merak ettiği Amerikan kültürünü tanımaktı. Tabi ki gitmeden önce endişelenmemek mümkün değil, aklınıza bir sürü soru geliyor. Ama gerek İdealsas’ın verdiği bilgiler, gerekse oryantasyon eğitimiyle bu kuşkuları yeniyorsunuz. Tabi ki bilmediğiniz bir ülkede de yaşamak için belli bir süre alışma devresi geçiriyorsunuz.

 

Ben Mount Laurel’da Falls şirketine bağlı bir eğlence merkezinde çalıştım. Türkiye de daha önce çalışmadığım için çok iyi bir çalışma deneyimi yaşamış oldum. Orda çalışan yabancılar ve Amerikalılarla çok güzel vakit geçirdik. Çalışma zamanları dışında da 15dk uzaklıkta olan Philadelphia ve 1.5 saat uzaklıkta olan bence dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olan New York’ta gerek tarihi yerleri gezerek, gerekse alışverişle zaman geçirdik, bunların yanı sıra birçok yere de gittik. Ama size tavsiyem gidebileceğiniz her yere gidin.

 

Eğlence parkında ki işimden memnun olduğum için tek bir işte çalışmayı tercih ettim, Türkiye’den götürdüğüm para ve orda kazandıklarım her türlü harcamaya yetti; hatta arttı bile. Amerika’da çok rahat iş bulma imkânına da sahipsiniz bu konuda bir düşünceniz olmasın.

 

Sonuçta Türkiye’ye döndüğümde hem amaçlarımı gerçekleştirmiş, hem de çok farklı dünyalar tanımama vesile olduğundan programa katıldığımdan çok mutluyum.

 

Sizlere de tavsiyem amaçlarınızı gerçekleştirmek ve birazda hareketli bir yaz geçirmekse hiç kuşkusuz endişelerinizi bırakın ve bütün olanaklarınızı kullanarak bu programa katılmayı deneyin. Sizlerde memnun kalacaksınız emin olun.

 

İbrahim Alper US

Uludağ Üniversitesi, Makine Mühendisliği

2005 Yılında Work And Travel Programına katıldı

ABD, New Jersey Eyaleti'nde çalıştı

TÜM WORK AND TRAVEL REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

ibrahim-alper-us_60ef9892-cc6f-4086-a53a-5e7707b44205.jpg