Work and Travel, Dil Kursu Gibi Çeşitli Programları Araştırdım En İyisi CampUSA


work and travel, dil kursu gibi çeşitli programları araştırdım en iyisi campusa

Kemal Mert Makinacı

İdealsas:Kamp Programına katılmaya nasıl karar verdiniz?

K. Mert Makinacı: Üniversitede hazırlık sınıfındayken İngilizcemi pratik olarak geliştirmem gerektiğini fark ettim, günümüz iş dünyasında akıcı İngilizce artık çok istenen bir durum olduğu için. Ayrıca A.B.D. gezip görmek isteğim bir ülkeydi. Çeşitli programlar araştırdım work and travel, ccusa ve dil okulu programları. Araştırmalarım sonucu en iyi fiyat, en güvenilir iş anlaşması ve İngilizcem için en iyi ortamın CCUSA programı ile gidebileceğim yerlerde olduğuna karar verdim.

 

İdealsas: Hangi Kapma gittiniz ve genel olarak kampın konumunu, genel yasam şartlarını anlatır mısınız?

K. Mert Makinacı: Massachusetts eyaletinde bir kız izci kampı olan Timber Trails kampına gittim. Boston şehrine 3 saatlik konumda idi. Ayrıca 1’er saatlik mesafelerde 2 büyük şehir daha vardı. Kamp ormanlık büyük bir bölge içindeydi ayrıca arazi içinde göl vardı. Kamptaki tahtadan yapılmış kabinlerde konaklıyorduk. Benim kaldığım kabinde yataklarımız haricinde TV ve DVD oynatıcı koltuk vardı kabinde 4 kişi kalıyorduk. Hepimiz mutfak ekibiydik. Counselarların kaldığı kabinler farklıydı onlar çocuklarla kalıyor ve kabinlerinde yalnızca yatakları vardı, ayrıca ortak duş alanları bizim ise 6 kişinin ortak kullandığı 2 duş ve wc vardı.

 

İdealsas:Kamptaki göreviniz neydi? Örnek olarak bir gününüzü bize anlatabilir misiniz?

K. Mert Makinacı: Kampta mutfak elemanıydım mutfaktaki her türlü iş görevimizdi ve dönüşümlü olarak yapıyorduk bu işler; yemek yapımına yardım, malzemelerin organizasyonu, servis, bulaşık, mutfak ve çevresinin temizlenmesi. Sabah 6 ya da 6.30 da gün başlar kahvaltı sonrası bizim hızımıza bağlı olarak 10 civarı mola verilirdi. 11.30 gibi öğle yemeği hazırlığı için tekrar mutfağa gidilir yine hızımıza bağlı olarak 2 civarı mola verilir 4.30da akşam yemeği için gidilir akşam yemek servisinden sonra günlük mutfak temizliği bitimi ile gün sona ererdi.

 

İdealsas:Kampa ilk giderken ne gibi zorluklar yaşadınız? Havaalanından indikten sonra kampa ulaşımda herhangi bir zorluk çektiniz mi?

K. Mert Makinacı: İlk kez yurtdışına çıkıyordum ve tek başınaydım ayrıca daha öncesinde anadili İngilizce olan kişilerle konuşma fırsatı olmamıştı. Tüm bu tecrübesizliğime rağmen bana İdealsas tarafından verilen yönlendirmeler sayesinde hiçbir problem yaşamadım sadece verilen direktifleri izledim. Havaalanı kamp arasında da kamp kabul mektubundaki direktifleri izleyerek sorunsuzca ulaştım. New York JFK havalında şehre metroyla gitmem gerektiği ve şehirdeki otobüs terminalinden hangi şehre gitmem gerektiği yazıyordu. Aynen uyguladım. Kamp yetkilileri de tam belirttikleri saatte gittiğim şehir terminalinde beni aldılar.

 

İdealsas:Kamp programına katıldığınız için memnun musunuz? Size kattıkları nelerdir?

K. Mert Makinacı: Bu kamp hayatımda gerçekleştirdiğim en önemli olaydı ve çok memnunum. Bana ulusları insanlarla iletişim pratiği, müthiş bir İngilizce pratiği, değişik kültürleri anlam yorumlama yeteneği ve birçok müthiş arkadaş kazandırdı.

 

İdealsas:Genel olarak kamp programını tavsiye eder misiniz?

K. Mert Makinacı: Para amacını ön planda tutmayan herkese bu programı öneririm. Müthiş arkadaşlıklarım oldu kamp ortamı arkadaşlık için en uygun ortam. Ayrıca arkadaşlık üst düzeyde olduğu için farklı konularda çok uzun süre konuşabiliyorduk bu da İngilizce pratiği açısından çok büyük bir fırsat. Ayrıca diğer Amerika çalışmalarından farklı olarak iş güvencesi daha yüksek. Konaklama ve yemek sorununuz yok tüm bunlar programı eşsiz kılıyor.

 

İdealsas:Kazandığınız ücret Amerika'da gezmenize yetti mi? Sizce yeterli miydi?

K. Mert Makinacı: Benim kazandığım para Amerika’ya gitmek için harcadığım her türlü gideri (pasaport defter parası, vize parası, CCUSA’ye ödediğim ücret, uçak biletim vs.) karşıladı ve bana bunun üstüne 300 usd gibi bir miktar kaldı. Ben Boston, New York ve Washington’u kapsayan 12 günlük bir gezi gerçekleştirdim. Bu 300 usd tabi ki bu gezi için yeterli değildi ama harcamalar kişiye göre değişiyor. Ben bu gezi süresince yemeklerim dâhil 750 usd harcamıştım. Yanımda götürdüğüm cep harçlığı ile birlikte hiçbir sorun yaşamadan gezmiş oldum.

 

İdealsas:İdealsas’ınverdiği hizmetten memnun musunuz? Şikâyetleriniz ya da önerileriniz varsa nelerdir?

K. Mert Makinacı: İdealsas’ınverdiği hizmet kusursuzdu. Ben Eskişehir’de yaşıyorum şirketle ayrı şehir olmama rağmen verdikleri destekten çok memnunum. Gökçe Hanım’a çok teşekkürler.

Kemal Mert MAKİNACI

Anadolu Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği

2010 Yılında CampUSA Programımıza katıldı

ABD, Massachusetts Eyaleti, Timber Trails Kampında çalıştı

TÜM CAMP AMERICA REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

kemal-mert-makinaci_e3023880-21c0-4550-9626-8dacfe237668.jpg