Bildiğim Bütün Tabuları Bu CampUSA İle Yıktım Ben


bildiğim bütün tabuları bu campusa ile yıktım ben

Tuğçe Arugün

Üniversitenin bitmesine çeyrek kala bu Amerika çılgınlığı gerçekten hayatımda aldığım en doğru karardı diyebilirim. Nasıl başlasam, nerden başlasam bilemiyorum… 7’si 24’ünü doya doya yaşadığım esasında göz açıp kapayıncaya kadar geçen 3 buçuk muhteşem ayı kelimelerle ifade etmeye çalışırken zorlanıyorum. Öyle bir yerde yaşadım ve çalıştım ki 100’e yakın çalışanı bulunan bu kampın her bir bireyi kendi içerisinde o kadar muhteşem, o kadar enteresan özelliklere sahipti ki bu yarışma programlarına 'seçmece' diye aldıkları insanların hepsine bir kamara koysak bizim hayatımızı imrenerek izleyebilirdi.

 

Evet, çalışma koşulları benim gibi hayatını hep ekmek elden su gölden idame ettirmiş bir insan için zorluydu ama şimdi geriye bakınca bir tane bile kötü anı aklıma gelmiyor. İlk gittiğimde havaalanından beni karşılamaya geldiklerinde adımı telaffuz etmeye çalıştıklarını bile anlayamayışımdan başlayan, kültürel farklılıkların etkisinde korku dolu süreç ve akabinde bütün sınırların yıkıldığı, söylenmeyenin söylenip yapılmayanın yapıldığı çılgın bir süreç. Böyle bir tecrübeyi ben 23 yaşımda ilk defa yaşarken o camper çocukların ne kadar şanslı olduğundan söz etmek bile istemiyorum.

 

Yapmadığım spor faaliyeti, yakmadığım kamp ateşi, tanışmadığım çeşit çeşit insan kalmadı. Bildiğim bütün tabuları bu kampta yıktım ben. İnsanları sevmeyi, anlamayı, dinlemeyi ve hatta dokunmayı burda yeniden öğrendim. Gerçekten samimi bir tavsiye istiyorsanız duygularının gerçekten esiri biriyseniz gitmeyin! Öyle bir şey ki dünyanın her yerinden onlarca seçilmiş insanın bir arada, her anı, iyisiyle kötüsüyle yaşadığı, tek yürek olduğu bir yerde aylarınızı geçirip sonrasında o veda anı geldiğinde bir daha herkesi aynı yer ve zaman dilimi içerisinde göremeyeceğini bilmek bile bile lades demek.

 

Şuan nereye aitim, hangisi benim ailem bilemiyorum. İlk başta adımı söylemeye çalıştıklarını anlamadığım insanlar sayesinde adımın telaffuzunu dönene kadar unuttum. Şansım mı diyim, nasıl düşünürsünüz bilemem ama kampımda hiç Türk olmaması asıl amacım olan İngilizce pratiğime sonsuz faydalı oldu. Bundan önce de cesaret edip bir türlü üstesinden gelemediğim, evde beni bekleyen İngilizce romanlarımı yalayıp yutuyorum. Daha önce kafamda düşünüp sonrasında söylediğim tüm cümleleri düşünmeden konuşmayı öğrendim ben başka bir dilde.

 

Nasıl söylesem benim kalbim hala Amerika'daki ailem ve kampım için atıyor…

Tuğçe ARUGÜN

Kadir Has Üniversitesi, İletişim Tasarımı

2012 Yılında CampUSA Programımıza katıldı

ABD, Maine Eyaleti, Kingsley Piles Camp’ında çalıştı

TÜM CAMP AMERICA REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

17 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

tugce-arugun_98dd8887-37c5-4e3a-b75f-7712c646cd41.jpg