Aldığım Maaş CampUSA İçin Harcadığım Paradan Çok Daha Fazlaydı


aldığım maaş campusa için harcadığım paradan çok daha fazlaydı

Mustafa Kaptan

Merhaba, Geçtiğimiz yaz Amerika’nın New Hampshire eyaletinde bulunan Camp Cody’de landscaper olarak yaklaşık 3 ay çalıştım. Yazın başında Amerika’ya giderken sanki kendi evime gidercesine bir rahatlıkla gitmiştim (bu arada kendime de şaşırıyorum nasıl bu kadar rahat hissediyorum diye

 

Her şey en başından en sonuna kadar mükemmeldi. Zaten kampın yanında bulunan güzel bir gölün yanı sıra kampın kendisi de çok güzel, bakımlı ve büyüktü. Yaz boyunca dünyanın her yerinden çocuklarla ve çalışanlarla beraberdik, sonra inanılmaz bir arkadaşlık ortamının içinde buldum kendimi. Bence yaptığım işin ve benim kişisel girişkenliğimle 150’den fazla yeni arkadaş¸ edindim, bazılarıyla mektuplaşma bile yapıyoruz.

 

İşe gelince, preseason döneminde kampın normal sezona hazırlanması için biraz yoğun çalışıyorduk sonrasında ise bazı rutin işleri yapmaya başladık; sulama, çim biçme, budama, kampın genel temizliği gibi şeyler. İşverenlerle ve supervisorlarımızla iletişimimiz hep gayet iyiydi, ben onlardan memnundum onlarında benden memnun olduğuna oldukça eminim, hatta arkadaş¸ gibiydik desem yeridir. Konaklamada herhangi bir sıkıntı yaşamadım, çok iyi bir konaklamadan bahsetmiyorum ama normal ve yeterliydi. Bunun yanı sıra yemekler gayet iyiydi özellikle farklılıklar için seçenek bulunması bence en iyi yönü.

 

İş dışındaki zamanlarda kampın faaliyetlerine katıldım. Benim favorilerim paddle boarding başta olmak üzere ok atma ve wibitti. Neredeyse her gün bunlardan biriyle ilgilendim. Akşamlarda ise arkadaşlarla hep beraberlik halindeydik vesaire.

  

Pre-season, normal sezon ve post-season toplamında elde ettiğim maaş¸, program için harcadığım paradan fazlaydı dolayısıyla gezme dönemi için yeteri kadar param vardı. Aşağı yukarı 2 haftalık gezi dönemimde çok farklı ve ünlü yerleri gezdik. Kısaca East Coast.

 

Son olarak bu yaz Camp Cody’de olduğum için gerçekten kendimi şanslı hissediyorum, hayatımdaki en güzel ve dolu yaz olduğu için; hem dil anlamında hem de diğer imkânlar anlamında.

 

Gelecekte bir gün tekrar Amerika’ya gitmeyi dört gözle bekliyorum...

Mustafa KAPTAN

Karabük Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği

2016 Yılında CampUSA Programımıza katıldı

ABD, New Hampshire Eyaleti, Camp Cody’de çalıştı

TÜM CAMP AMERICA REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

mustafa-kaptan_d397f8d3-fa8e-45ab-a57d-8db570b13b0c.jpg