Kamptan Türkiye’ye Döndüğümde Sanki Evimden Ayrılmış Gibiydim


kamptan türkiye’ye döndüğümde sanki evimden ayrılmış gibiydim

Ece Eren

Amerika maceram inanılmazdı! İlk olarak bana bu konuda yardımlarınız ve desteğiniz  için çok teşekkür ederim İdealsas. Kamptan çok memnun kaldım bunu check-in’lerimde de hep belirttim. Arkadaşlarımın hepsiyle arkadaştan çok aile gibi olabildik, benim en büyük şansım buydu. Şefim de aşçımız da hiç bir zaman patron gibi olmadılar. Uzun çalışma saatlerimize rağmen o kadar eğlenerek oyun oynayarak çalışıyorduk ki yorgun bile hissetmedim.

 

Araba kiralama imkanımız vardı ve kullanabilecek biri vardı grubumuzda böylece hemen hemen her izin günü bir yerlere gidebildik. Salı akşamları ya bowlinge yada sinemaya gidiyorduk.

 

Kampla ilgili tek sorunum sağlık konusunda yetersiz olmaları. Doktor son hafta geldi ve hemşirede yetersizdi. Bir kere hasta oldum onda da çok ilgili olmadılar kendi götürdüğüm ilaçları kullandım. Kampımızın direktörü değişti, seneye daha iyi olacağımdan emin olduğum biri geçti. Ama mutfak ekibimizden kimse geri dönmeyecek ve kazıya devam etmek istediğim için bu yıl gitmemeye karar verdim. O kadar gezmenin ardından eve döndüğümde sanki evden ayrılmış gibi hissettim, kamptaki herkes öyle hissetmiş ve hala hissediyoruz aslında:) Gezme sürecime gelirsek mutfaktan tanıştığım Polonyalı bir arkadaşımla Washington DC ve New York'u gezdik.

 

Tabi ki ufak tefek aksilikler, ben burada ne yapıyorum dediğim anlar oldu ama bu yaz benim en güzel yazımdı. İyi ki cesaret edebilmişim. Dilim gelişti, kendime cesaretim arttı. Tabi benim dil konusunda en büyük şansım hiç Türk'ün olmamasıydı bütün yaz sadece İngilizce kullanmak zorunda olmamdı.

 

Benim izlenimlerim, düşüncelerim, yaşadıklarım kabaca böyle. Dediğim gibi bu yaz gitmeyeceğim ama bir kere daha gideceğim mutlaka :)

 

Her şey için teşekkürler tekrar...

Ece EREN

Ege Üniversitesi, Protahistorya ve Ön Asya Arkeoloji

2015 Yılında CampUSA Programımıza katıldı

ABD, Connecticut Eyaleti, Awosting/Chinqueka Camp’ta çalıştı

TÜM CAMP AMERICA REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

ece-eren_36bef0dc-cb7f-4b84-9349-f32d643e40fa.jpg