Bence, Kampı Eviniz Gibi Hissetmemeniz İçin Hiç Bir Neden Yok


bence, kampı eviniz gibi hissetmemeniz için hiç bir neden yok

Erkin Seyfi Bozdoğan

Merhaba ben Erkin, 2 yıl önce ben de arkadaşım aracılığıyla tanıştım CampUSA ile. Kampa gitmeden önce kamp programı ve kamp yaşamı hakkındaki birçok şeyi ondan öğrenmiştim ama yaşayarak öğrenmek tabi ki daha farklıydı. Kampa geldiğimde kafamda bazı soru işaretleri tabi ki vardı ama arkadaşlığın yüksek seviyede olduğu kamp ortamı gerçekten bunları sildi diyebilirim. Tabi bu durum sosyal olmanın gerekliliğine de bağlı tabi ki. Kamp işi için birkaç işin arasından mutfakta çalışmayı seçmiştim. Kampta işi en erken açan ve en geç kapatan işti ama molaların olması olayı bence daha iyi yapıyordu. Kampa ilk geldiğimiz gün biraz garipti ama bu güzel bir garipsemeydi, normal bir şeydi çünkü ilk defa yeni bir ülkeye geliyorsunuz. Bunun yanı sıra, kampı düşündüğümüzde 9 hafta gibi bir süre her gün göreceğiniz insanlar, yepyeni bir ortam, dünyanın her yerinden gelmiş arkadaşlar ve bunun gibi birçok şey var.

 

İş kısmına geldiğimde, çalıştığım yer olan mutfakta günde 3 periyotta çalışıyorduk. Sabah 7-9.30 arası yine öğlen yemeği için 11.30-14.00 arası ve son olarak akşam yemeğinde 17.00-20.00 arasıydı. Toplamda mutfakta 8-8,5 saat civarı bir zaman geçiriyorduk. Kâh biraz yorucu kâh eğlenceli geçmişti ilk günler ama 1-2 haftadan sonra alışınca işler biraz olsun kolaylamaya başladı.

 

Tabi iş aralarında neler yapıyoruz diye sorarsanız, ilk ara biraz az olduğundan biraz dinlenme biraz geyikle geçiyordu. İkinci aramızı ise kampta havuzda yüzmek olsun, göldeki aktiviteler olsun oldukça güzel vakit geçirerek değerlendiriyorduk. Daha sonra tabi yine iş başı. Akşam servisinin bitişi saat akşam 8’i buluyordu. Bu biraz da işe alışmaya bağlı dediğim gibi ilk zamanlar işler yavaş gidiyor haliyle geç bitiyordu, ortalarına geldiğimizde öğrendiğimizden hızlanmış oluyorduk bu da saate yansıyordu tabi ki. İşiniz bittikten sonra bütün gece size iyi bir zaman kalıyor ve bu, yine arkadaşlarınızla takılmak için gerçekten güzel bir zaman. Bu arada, kamplar genellikle şehir merkezlerinden uzak, sadece bazı küçük kasabalara yakın olduklarından yapılacak şeyler de belirliydi. Bazı akşamlar kampa yakın kasabadaki bara kampın sağladığı araçlarla gidip eğleniyorduk, bazı akşamlar futbol veya basketbol oynuyorduk, bazı akşamlar kampta genel aktiviteler oluyordu ve onlara katılıyorduk.

 

Zamanı nasıl değerlendireceğiniz konusu biraz da size bağlı ama bence kampı eviniz gibi hissetmemeniz için hiçbir neden yok. Öte yandan tabi ki her kamptaki durum aynı veya benzer olamayabilir. Anlattığım imkânlar başka kamplarda bundan daha iyi ya da daha kötü de olabilir. Ama en azından kendi çalıştığım kamptaki ortamı ve olası kamp işleyişini anlatmak istedim. Kampın sonuna geldiğimizde oradan birçok tecrübeyle ayrıldık. İngilizce pratiğimizin gelişmesinin yanı sıra yeni insanlar ve kültürler tanımak, yeni ve farklı ülkelerden arkadaşlarla tanışmak kesinlikle çok güzeldi. Belki de işten veya birçok şeyden çok daha önemlisi de buydu.

Erkin Seyfi BOZDOĞAN

Marmara Üniversitesi, Radyo-Tv-Sinem

2010 Yılında CampUSA Programımıza katıldı

ABD, New York Eyaleti'nde çalıştı

TÜM CAMP AMERICA REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

erkin-seyfi-bozdogan_ee0a7411-d59d-4367-b3ce-203ea4aa0110.jpg