Haftasonu Tatilerimizde Tüm Masrafları Kamp Ödüyordu


haftasonu tatilerimizde tüm masrafları kamp ödüyordu

Cansu Kaygısız

Hayatımdaki en güzel yazlardan biriydi! Kamp programına seçildiğimde bu kadar güzel bir yaz geçirebileceğimi tahmin etmiyordum.  8 hafta boyunca çalışıp biraz da travel yapıp gelirim diye düşünüyordum.  Ancak kamp bana bundan daha fazlasını verdi. Ben kampta 400den fazla insanla yaşadım ve en küçüğünden en büyüğüne herkes kampın daha da güzel olması için çalışıyordu.  Başta sorun yaratır gibi gözükse de mutfakta çalışıyor olmanız ya da başka bir ülkeden geliyor olmanız çocuklar ve danışmanlar için hiç sorun değil. Herkes sizin İngilizcenizin çok da yeterli olmadığının farkında ve sizin ilerlemeniz için elinden geleni yapıyorlar. Zaten kampta her ne aktivite yapılıyorsa sizi de dâhil ediyorlar. 

Ben bu sayede Türkiye’de yapmak için zaman ya da mekân bulamayacağım pek çok şeyi kamp süresince istediğim zaman yapabildim. Gölde kürek çekmek, açık hava sineması ve tırmanış bunlardan sadece bazıları.  Ama bu süreçte benim için en unutulmazı Niagara Şelalasi oldu. Kampımız şelaleye sadece 3 saat uzaklıktaydı ve 2 günlük tatilimizde ilk önce Niagaraya daha sonra da yakınlardaki bir eğlence parkına gönderdi. Tabi ki bütün masrafları kampımız karşıladı.

Kamp süresince yaptığım bu aktiviteler ve geziler benim için unutulmaz olsa da mutfakta çalıştığımız süre boyunca tüm bu eğlenceyi hak ettiğimizi düşünüyorum. Her ne kadar kolay gibi görünse de kamp boyunca her gün sabah 7 akşam 9 arada sadece 3-4 saat molalarla çalıştık. Mutfağın temizliği, yemek hazırlamak ve bulaşıkları yıkamak bizim sorumluluğumuzdaydı. Her gün 400 kişiyi 3 öğün doyurmak ve bütün temizliği yapmak zorundasınız. Hatta Amerikanlar için sadece 3 öğün yeterli değil çoğu zaman ara öğünlerde hazırlamak zorundasınız. Bu söylediklerim her ne kadar korkutucu gözükse de mutfakta 7 farklı ülkeden insanla beraber çalışıyorduk, herkes işimizin ne kadar ağır olduğunun farkındaydı ve tabii ki herkes işin daha kolay olması için elinden geleni yapıyordu.

Kamp sayesinde hem birçok farklı ülkeden arkadaşım oldu, hem İngilizce seviyemi ilerlettim hem de yapılması güç olan aktivitelere ve merkezlere kolayca ulaşabildim. Bence eğer 20’li yaşlardaysanız ve yaz okuluna gitmek istemiyorsanız CampUSA bir yaz tatili için değerlendirilebilinecek en güzel fırsat.

Cansu KAYGISIZ

Boğaziçi Üniversitesi, Okul Öncesi Öğretmenliği

2013 Yılında CampUSA Programımıza katıldı

ABD, New York Eyaleti, Pen Yann Kampında çalıştı

TÜM CAMP AMERICA REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

17 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

cansu-kaygisiz_a3f9192b-2fc4-43e2-ad06-04c147b9ab41.jpg