Bu Benim İkinci Camp America'ya Gidişimdi


bu benim ikinci camp america'ya gidişimdi

Duygu Bekli

CampUSA programına İdealSas aracılığıyla gidişimin ikinci seferiydi. Programa geç başvurmam sebebiyle kamp bulmak neredeyse imkansızdı. Ancak, Eğitim Danışmanı Gökçe Hanımın desteğiyle kamp bulduk nihayet. Haziran başında kampı bulduk, vize, uçak bileti derken Haziran sonrasında kampa başladım. Gökçe Hanımın gerek kamp, gerekse uçak bileti bulmamda emeği çoktu. Kendisine bir kez daha buradan teşekkür etmek isterim.

 

Velhasıl kampa geldim. Ben Ohio’da bir yaz kampında Camp Counselor olarak çalıştım. Yoğun bir çalışma temposu sizi bekliyor olacak. Kamplar genellikle sabah 7’den gece 10’a kadar sürer (bu süre bazen daha da uzun olabiliyor). Ancak, bu tempoda her ne kadar yoruluyorsanız da bir o kadar çok eğleniyorsunuz. Kampınızda yüzmeden, okçuluğa kadar geniş yelpazede aktivite bulunuyorsa şanslısınız demektir. Tadını çıkarın.

 

Kampa başvurmayı düşünen veya bana soran arkadaşlara önerilerim şöyle olacaktır. Unutmayın kampa siz bir çalışan olarak gidiyorsunuz, her kampın kendisine ait kuralları ve çalışma şekli var, bunlara uymak zorunluluğunuz var. Kamp dışında istediğinizi yapmakta serbestsiniz. Çocuklarla iletişiminiz çok önemli, buna çok dikkat etmeniz gerekiyor. Amerika çocuk haklarına ve çocuk istismarına çok önem bir ülke. İşinizi ciddiye alırsanız kamptaki herkes (özellikle sizden sorumlu liderler ve kamp yöneticisi) sizi çok sevecektir ve ileriki kariyerinizde size referans olabilirler. Girişken olun, guruplara katılmaya çalışın böylece kamptaki etkinliklerden haberdar olursunuz ve daha çok eğlenirsiniz, uzun süren arkadaşlıklar edinirsiniz. Farklı toplumda insanları tanıma şansınız olur.  Kamp sonrasında asıl Amerika macerası başlar, ver elini New York, Chicago, LA, LV. Unutulmaz bir deneyim sizi bekliyor…

Duygu BEKLİ

İstanbul Üniversitesi, Eğitim Yönetimi ve Denetimi (Mastır)

2015 Yılında CampUSA Programımıza katıldı

ABD, Ohio Eyaleti, Y-Noah Camp'ta çalıştı

TÜM CAMP AMERICA REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

duygu-bekli_216a2682-8aa0-4af1-8033-738471fda9fc.jpg