Kamptan Sonra Amerika’da Görmek İstediğim Tüm Şehirleri Gördüm


kamptan sonra amerika’da görmek istediğim tüm şehirleri gördüm

Berna Koç

Amerika’ya gitmeyi son iki yıldır düşünüyordum ancak karar verdiğimde her şey için çok geç kalmış oluyordum. Bu sene, internette ‘Amerika’da Çalışmak’ gibi araştırmalar yaparken CampUSA diye bir siteye denk geldim ve bu siteden de İDEALSAS’ı buldum daha sonra kampın koşullarını ve sistemini öğrenip gitmeye karar verdim. Gitmeden önce çok heyecanlıydım çünkü deniz aşırı bir yolculuğu ve yurtdışında çalışmayı ilk defa deneyimleyecektim. Haziran’ın başında kampa gittim ve ilk bir hafta gerçekten kolay geçmedi. Çünkü alışma sürecine girmiştim. Ancak her yeni gelen çalışanla birlikte daha çok alıştım. Gerçekten hayatımda geçirdiğim en eğlenceli yazlardan biriydi. Amerika ve Amerikan kültürü hakkında çok fazla şey öğrendim ve tabi ki dil açısından da beni inanılmaz geliştirdiğine inanıyorum.

 

Ben, Aloha Foundation’ın Aloha Hive kampına mutfak çalışanı (kitchen staff) olarak yerleşmiştim. 7-12 yaş arasındaki kız çocuklarına mutfakta yemek hazırlıyorduk. Ancak bizim kamp, çocuklar kadar çalışanları da önemsiyordu. Her akşam hem çalışanlar hem de çocuklar için 20’ler partisi, uptohill ve Harry Potter günü gibi konsept partiler ve aktiviteler düzenleniyordu. Ayrıca, kamptayken canoe yapmak, bisiklete binmek ve trekking gibi bir çok outdoor spor aktivitelerine de katılıyorduk ve boş günlerimde kampa yakın şehirleri gezmeye gidiyorduk.

 

Kesinlikle çok eğlenceli bir yaz geçirdim ve kamptaki iş sürem dolduktan sonra Amerika’da görmek istediğim bütün şehirleri gördüm. Böyle bir yaz geçirdiğim için çok memnunum. Daha iyisini düşünemezdim. 

Berna KOÇ

İstanbul Üniversitesi, İngilizce Mütercim

2016 Yılında CampUSA Programımıza katıldı

ABD, Vermont Eyaleti, Camp Aloha Hive’de çalıştı

TÜM CAMP AMERICA REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

17 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

berna-koc_eb7ab3ed-fddf-4a30-9984-01e17ce2b135.jpg