Bu Güzel Kamp Maceramın Gerçekleşmesini Sağlayan İdealsas'a Teşekkürler


bu güzel kamp maceramın gerçekleşmesini sağlayan idealsas'a teşekkürler

Rabia Alemdar

Benim CampUSA maceram Amerika’nın kuzey batı bölgesinde konumlanan Seattle şehrine bağlı Orcas adasında başladı. Ada, şehir merkezine yaklaşık 3 saat uzaklıktaydı. Adaya ilk vardığımda adanın muhteşem doğası adeta beni büyülemişti ve zamanın nasıl bu kadar çabuk geçtiğini anlamadım. Ben kampın çocuklara yönelik hediyelik eşyaların bulunduğu dükkânında çalışıyordum. Benim işim, diğer işlere kıyasla daha kolaydı ve birebir çocuklarla iletişimde olmak çok keyifliydi. İşim sayesinde kamptaki çoğu insanla da tanışıp sosyalleşebiliyordum. Açıkçası işim bana birçok arkadaş kazandırdı. Bunun yani sıra gerek iş arkadaşlarım gerek patronumun anlayışlı ve arkadaş canlısı olması uyum sağlamamı daha da kolaylaştırdı.

Kampta yaşam tarzıma bakacak olursak; ben kampta sekiz kadınla birlikte bungalov tarzı "cabin" olarak adlandırdığımız bir yapıda kalıyordum. Kabinin içi de kampın kendisi gibi renkliydi. Birçok milletten insanla kalma, geç saatlere kadar sohbet etme fırsatı buldum. Bunun yani sıra kampta Türk arkadaşlarım da vardı, onların sayesinde yurt özlemim diniyordu. Kampın en üzücü yani; kamptan ayrılmaktı. Uzun bir süre gibi geliyor ama o kadar çabuk geçiyor ki! Ben çok çabuk alışmıştım. Arkadaşlarımla ise hala irtibattayım, hatta kamptan Meksikalı bir arkadaşım kısa bir sure sonra Türkiye’de olacak ve onu evimde misafir edeceğim. Çok heyecanlı değil mi?

Kamptan ayrıldıktan sonra travel –seyahat– kısmı ile Amerika'daki yaşam tarzına daha yakından şahit oldum. Orada bulunmak, yaşamak ve çalışmak bana çok şey kattı ve döndüğümde bu kazanımların daha çok farkına vardım. Amerika benim için sadece dizilerden, filmlerden gördüğüm bir ülke olarak kalmadı, kültürüne, yaşam tarzına bizzat ortak oldum. Zor zamanlar da yaşadım ama İdealsas ekibi bana her koşulda yardımcı oldu. Bu güzel maceramın gerçekleşmesine vesile olan İdealsas ekibine ve özellikle kilometrelerce mesafelere ve saat farkına rağmen her zaman iletişimde olan Gökçe Hanım'a çok teşekkür ediyorum.

Rabia ALEMDAR

İstanbul Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı

2019 Yılında CampUSA Programımıza katıldı

ABD, Washington Eyaleti, East Sound YMCA Camp Orkila'da çalıştı

TÜM CAMP AMERICA REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

rabia-alemdar_996b616c-bc5c-477d-8c36-306c23cf3f33.jpg