Dünyanın Neredeyse Her Yerinden Arkadaşlarım Var Şuanda


dünyanın neredeyse her yerinden arkadaşlarım var şuanda

Zeynep Şensoyer

Her şeyden önce iyki de bu programa katılmışım diyebilirim, sanırım hayatımda yaptığım en gelşitirici ve eğlenceli işti. Wat süreci bitip de evime geri döndüğümden beri geliştiğimi ve büyüdüğümü hissediyorum. Bu program ve Amerikada çalışmak bana hayatı öğretti.Çok meceralı bi yaz geçirdim ve başıma gelen herşey için çok mutluyum.

Benim programa katılma amacım en başta sadece eğlenmek büyük şehirleri görmek biraz da dağıtmaktı, çok fazla hayalperesttim giderken. Gitmeyi düşünenlere şunu söylemeliyim çok eğleneceksiniz ama Amerikaya çalışmaya gittiğinizi unutmayın.iş hayatı orda daha katı kurallara çok bağlılar,ciddiyetsiz veya disiplinsiz olmanın mümkünatı yok. Eğlence anlayışları da bizden farklı. Benim işverenimle ve ev sahibimle problemlerim oldu. Para çalmakla suçlandım mesela, evde 20 kişilik parti verdiğim için de evden atıldım son 1 ay otelde kaldım. Planlarımız değişti ve birlikte gittiğim arkadaşım travel sürecinde yanımda olamadı 2 hafta kadar yalnız kaldım, uçağa binmeme 2 gün kala ise tamamen yalnız ve sokakta kaldım. Ama nasl geçti diye soranlara verdiğim cevap şu: harikaydı çok özlüyorum ve tekrar gitmek istiyorum !

Hayatımda geçirdiğim en güzel yazdı olan kötü olaylar şuan bana çok eğlenceli geliyo. Ev partilerinde çok eğlendim, lunaparkta çalıştım insanlarla iletişim halinde olduğum bi pozisyondaydım ve çok keyif alarak çalıştım,dünyanın neredeyse her yerinden arkadaşlarım var şuan, hangi ülkeye gitsem bi tanıdığımı arayabilirim :) bir sürü kültür öğrendim ve ufkum genişledi, ingilizcem gelişti.Zorlukların karşısında güçlü durmayı öğrendim, yalnız kalmayı öğrendim. Baya da alışveriş yaptım Türkiyede alamayacağım kıyafetler ve bir de telefon :D Bi de bi yaz aşkı yaşadım :)

Amerikan insanlarının ırkçı olduğunu umursamaz olduğunu söylerlerdi ama tam zıttının gerçek olduğunu öğrendim.Şaşırtıcı derecede yardımsever sıcakkanlı ve güleryüzlüler. Özellikle küçük kasabalarda hayat çok güzel, en çok özlediğim şey tanımadığım insanların yüzüne gülümseyip selam vermek, yardım etmek :)

İmkanı olan öğrencilerin katılmalarını samimiyetle tavsiye ederim. Benim hayatımın en güzel yazıydı, tekrar gitmek de istiyorum, Amerikayı çok özlüyorum. Ama çok da pembe bi program olmadığını unutmayın. Beklentilerinizi alçak tutmalısınız,küçük bi odada tanımadığınız insanlarla kalmaya hazırlıklı olmalısınız, yalnız kalma ihtimalini de göze almalısınız. Eğer pozitif güçlü ve uyumlu olursanız hayatınız en unutulmaz deneyimini yaşayabilirseniz.

Zeynep ŞENSOYER

İstanbul Üniversitesi, Felsefe

2013 Yılında WAT Programımıza katıldı

ABD, Maine Eyaleti'nde çalıştı

TÜM WORK AND TRAVEL REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

zeynep-sensoyer_7ccb06b9-e37f-4d35-bf54-4002d302099b.jpg