Gittiğim Dil Kursu WAT için Kesinlikle İdealsas'ı Seçmemi Söylemişti


gittiğim dil kursu wat için kesinlikle idealsas'ı seçmemi söylemişti

Evren Çakırsoy

Bu yaz Wat Programına İdealsasyardımıyla katıldım. İlk olarak İdealsas’ı seçmemdeki nedenleri açıklamak isterim. Birincisi WAT’ı tam olarak bilmiyordum ve bu kadar uzak bir ülkeye gitmekte açıkçası biraz ürkütüyordu. Gittiğim yabancı dil kursunda WAT için kime ve nasıl başvurmam gerektiğini sorduğumda bana kesinlikle İdealsas’ı tercih etmelisin denmişti ve bende onlara güvenerek bu tercihimi yaptım. İlk olarak kalacağım yeri ve işimi tespit ettik daha sonrada beni vize için hazırlayarak vize başvurusunda bulunduk tabii vize almanın ne kadar zor olduğunu bildiğim için önceleri büyük bir karamsarlık vardı fakat İdealsas’ın sağladığı güvenle gittiğim ilk seferde vize almayı başarmıştım. Burada şirket üstüne düşen görevi fazlasıyla yapmıştı.

 

Amerika’da ise beklediğimden daha güzel günler geçirdim. İlk günlerde çok zorlansam da Amerikalılar gibi yaşayıp onlar gibi çalışmayı öğrenince her şey yoluna girdi. Oradaki çalışma temposu buradakinin çok daha üstünde ama herkes hak ettiğini alıyor tabii ki. Az çalışmak isteyen az çok çalışmak isteyense çok çalışabiliyor ben biraz daha gezmeye önem verdiğim için çok çalıştığım söylenemez. Bu arada birçok yeri gezdim New York, Boston, Niagara, New Jersey, Philadelphia, Washington DC… İnsanın her zaman hayalini kurduğu şeyleri yakından görmesi inanılmaz bir duygu, özellikle arkadaşlarımın direnmelerine rağmen ilk New York‘a gidişimizde direk olarak Özgürlük heykeline götürmem de hayallerimin aslında çok ta uzak olmadığının bir göstergesiydi. Özellikle bazen yanlış olarak öğrendiğimiz Amerikalıların soğuk insanlar olduğunun da doğru olmadığını belirtmek isterim gördüğüm ve tanıdığım tüm Amerikalılar dost canlısı ve sıcakkanlılardı, gerek metroda gerekse terminallerde ve havaalanlarında yardıma ihtiyacınız olan her yerde birileri size yardım ediyor yeter ki siz yardım isteyin.

 

Çalıştığım yer de Six Flags adındaki eğlence parkıydı burada çalışmak bazen çok zevkli bazense o kadar zordu çünkü herkes eğlenirken siz çalışıyorsunuz bu da insana çok ama çok zor gelmekte. Fakat sizin de boş günleriniz olduğunda parka gidebiliyor ve orada eğlenebiliyor olmanız gerçekten çok güzeldi, parktaki bazı aletlerden çok korkmuş olsam da hepsini denemiş ve hayatımda belki de hiçbir zaman tekrar bulamayacağım tecrübeler edinmiştim. Son 1 ayımda ise işi bırakıp gezdim Washington ve Boston bu gezilerimden birkaçı olmuştu. Özellik Boston benim aşık olduğum bir şehir oldu. 

 

Dönüş zamanı geldiğinde ise uçak biletimi 2 kere değiştirip öne almak istedim ve her defasında İdealsas bilet tarihlerimi değiştirip istediğim tarihe biletimi temin etti ve bunun için hiçbir ekstra ücret talep etmedi.

 

Benim söylemek istediğim Amerika’ya gitmek ve para kazanmak aynı zamanda da gezmek isteyen arkadaşlara WAT’ı tavsiye edebilirim.

 

İdealsas’ı seçerek işlerini çok daha kolaylaştırabilirler ve güvenli bir şekilde Wat programına katılabilirler. Amerika gerçekten de hayaller ülkesi herkes görmeli diye düşünüyorum hele ki böyle kolay bir yol varken bence isteyen herkes bunu denemelidir. Benimde gitmemde yardımcı olan herkese ayrıca teşekkür etmek isterim…

 

Evren ÇAKIRSOY

Sakarya Üniversitesi, MBA

2006 Yılında Work And Travel Programına katıldı

ABD, Massachusetts Eyaleti'nde çalıştı

TÜM WORK AND TRAVEL REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

evren-cakirsoy_3396a226-ba71-4f7b-be72-768039b8f2bf.jpg