GTA Oyunundan Oynadığım Her Yere Gittim


gta oyunundan oynadığım her yere gittim

Hasan Abaza

Her şey internette okuduğum bir yazıyı en yakın arkadaşıma anlatmamla başladı. Work And Travel programını öğrenmiş olduk ve araştırmaya zaman kaybetmeden başladık. Edindiğimiz bilgilere göre şirket seçimi en kilit noktalardan bir tanesi birçok şirketle konuştuk fakat en güvenilir ve gerçekçi anlatan ve samimi olan İdealsas oldu. Bu seçimimizin doğru olduğunu Amerika’da tanıştığımız başka arkadaşların yaşadığı problemlerden sonra daha iyi anladık.

 

Zaman kaybetmeden erken kayıt yaptırdık yavaş yavaş her şey hazırlanıyordu. Mülakatları da başarıyla geçtikten sonra geriye bir tek Amerika’yı beklemek kalmıştı. Zaman çok hızlı geçti ve Amerika’ya yola çıktık. İşimiz New Jersey eyaletinin Atlantic City şehrinde eğlence parkında Game Attendent olarak çalışmaktı. Atlantic City Amerika’nın doğu kıyısında okyanus kenarında bulunan çok büyük olmayan bir şehir.  İlk gittiğimiz zamanlar da çalışma ve Amerika ortamına ayak uydurmak biraz zor olsa da üstesinden geldik ve Amerika’nın tadını çıkarmaya başladık. 

 

İşimden bahsetmem gerekirse parkta bulunan oyunlarda görev alıyordum. İşyerimizde birçok ülkeden gelen bizim gibi çalışanlar vardı. Sadece Amerika değil diğer uluslar hakkında da bilgimiz oldu ve dünyanın belki de hiç gitmeyeceğimiz yerlerinden birçok insanla tanıştık ve arkadaş olduk. Zaman zaman iş biraz yorucu olsa da genel olarak eğlenceli geçti, bolca çalışma saati alıyordum bu nedenle para konusunda sıkıntı çekmedim. Çalışmadığımız zamanlarda boş günlerimizde yakında bulunan şehirlere gittik gezdik günü birlik.

 

İşimizin bitmesine az zaman kala travel için harekete geçtik ve gideceğimiz yerleri ve rotamızı belirledik. Los Angeles’ta 7 gün kaldık ve içini dışını gezdik. Hollywood denince aklımıza gelen yerlerden olan Universal Studios bir günümüzü aldı ve filmlerde gördüğümüz bir çok mekanı canlı canlı deneyimleme fırsatımız oldu. Santa Monica Pier den Venice Beache yürüdük ki buralar GTA oyunundan bildiğim için benim açımdan çok farklı bir deneyim oldu ve dahası… Daha sonra Washington DC ye gidip Beyaz Saraydan US Capitola kadar birçok önemli yerleri gezdik ve gördük. Daha sonra New York’a gidip bu metropolde elimizden geldiğince gezdik.

 

Çok ayrıntıya girmek istemiyorum ama Work And Travelın imkanı olan herkesin hayatında bir kez deneyimlemesi gereken bir tecrübe olduğunu düşünüyorum. Bu programı sadece çalışmak ve gezmekten ibaret sanıyorsanız yanılıyorsunuz, WAT sayesinde yeni hayat tecrübelerinden yeni bakış açılarına, para kazanmanın zorluğundan para harcamanın biriktirmenin ayarına, kadar bir çok şey öğreniyorsunuz. Kendiniz deneyimleyerek demek istediklerimi daha iyi anlayabilirsiniz.

 

Hasan ABAZA

Bahçeşehir Üniversitesi, Mekatronik Mühendisliği

2016 Yılında WAT Programımıza katıldı

ABD, New Jersey Eyaleti'nde çalıştı

TÜM WORK AND TRAVEL REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

hasan-abaza_5ae83017-4ea1-4746-8434-81ba885a4521.jpg