Haftalık 300 Dolar Kazanıyordum ve Gider Gitmez Bir de Araba Aldım


haftalık 300 dolar kazanıyordum ve gider gitmez bir de araba aldım

Elif Çelik

Hayatımın en güzel ayları… İlk olarak okuduğum bölümden de gözüktüğü gibi tam bir Amerika hayranı olduğumu belirtmek istiyorum… Her şey üniversitemin konferans salonunda Work and travel stantlarını görmemle başlamıştı.. O ana kadar bu programla  hiç bir bilgim yoktu ama Amerika’ya gitmek istiyordum. Birer birer stand başındaki danışmanlarla konuştum ve Work and Travel ile Amerika’nın hem daha eğlenceli hem ucuz hem de daha uzun olacağını düşündüm gelelim neden  o kadar şirket arasında İdealsas’ı seçtiğime doğrusunu söylemek gerekirse ilk baştaki sebebi Gökçe Bayram’dı. Stand başındaki görüşmemizde o kadar içten o kadar sıcaktı ki birden ısınıvermiştim. Bir de ailemi ikna etme konusunda bana söz vermişti. Ve Gökçe Bayram sayesinde başladı Work and Travel maceram. Daha sonra başladım araştırmaya teker teker bütün şirketlere gittim ama İdealsas’taki sıcaklığı hiçbir yerde hissetmedim; girdiğimde oturduğumda sanki kendi evim gibiydi her şeyi bütün gerçekliğiyle anlatıyorlardı…

 

Yola bir kız  arkadaşımla başladım gidecektik kararlıydık. Ama not ortalamamız düşüktü ama ben kendime çok güveniyordum; alacaktım o vizeyi ve çok istiyordum da. Not ortalamam düşük olsa bile alacaktım. Bu arada not ortalamam 1,8’di; arkadaşımın da öyleydi… Vize görüşmesine girdik kendime o kadar güveniyordum ki gülerek çok mutlu bir şekilde gittim görüşmeye vize görevlisiyle biraz daha konuşsaydım harika olacaktı diyebilirim. Ve vizeyi aldım arkadaşım alamadı çünkü çok stres yapmıştı ve bununla birlikte 3 kere daha ret yedi. Ama sakın bunu okuduğunuzda stres falan yapmayın ret yemesinin tek sebebi her halinden her davranışından çok stresli olduğunu anlayabiliyorduk. Rahat değildi hiç bir şekilde vize görevlisine bir güven vermiyordu. Sonuç olarak kaldım tek başıma herkes vazgeçmemi bekledi gitme yapamazsın diyenler gidemeyeceksin diyenler kısacası her kafadan ayrı bir ses çıkıyordu…  Ama gidecektim kararlıydım tek başıma keşfedecektim Amerika’yı. Ailem ilk basta tedirgin olsalar da güveniyorlardı bana; yapabilirdim biliyorlardı. Ve tek başıma düştüm yollara…

 

Amerika’nın Maine eyaletine gittim, ilk bir hafta tabii ki çok zorluk çektim ilk bir hafta herkes zorluk çekecektir. Eminim farklı bir ortam her şeyi oturtmaya çalışıyorsunuz. Yabancı bir ortam işi öğrenmeye çalışıyorsunuz ama sonra her şey çok güzel olmaya başlıyor Otelde Laundry kısmında çalışıyordum. Her şey süperdi. Günde 8 saat çalışıyordum ve saatim 9 dolardı.  Yani Haftalık 300 dolar alıyordum. Gider gitmez bir de araba aldım; keyfim keyifti. Orda birçok Türk’le tanıştım başka bir şirketle gelmişlerdi ve ikinci haftada yarısı geri döndü, diğer yarısı da ailelerinden para göndermelerini istemişlerdi. Çok şanslı olduğumu düşünüyorum, Tek başıma bir sürü şey yapmıştım. Evde 5 kız kalıyorduk diğer 4 kız Amerika’nın Florida eyaletinden gelmişti yani İngilizcem aldı basını ilerledi. İdealsas emailleriyle her zaman yanımdaydı. Hemen hemen her gün konuşuyorduk diyebilirim… Ve tek başıma bile olsam gezmediğim eyalet kalmadı. Bu sene için tekrar yazıldım. Her ne kadar gidip gezmiş olsam da hala  çok ama çok heyecanlıyım.

 

Buradan Idealsas ailesine çok ama çok teşekkür ederim iyi ki üniversitemizi ziyaret ettiniz.  

 

Elif ÇELİK

Fatih Üniversitesi, Amerikan Kültür ve Edebiyatı

2009 Yılında Work And Travel Programına katıldı

ABD, Maine Eyaleti'nde çalıştı

TÜM WORK AND TRAVEL REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

17 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

elif-celik_65bf461b-9ea7-4e92-ada4-f2699f736d11.jpg