İdealsas İle Üçüncü Work and Travel Macerama Başladım


idealsas ile üçüncü work and travel macerama başladım

Burak Ediz

Üçüncü Work and Travel macerama başlamak üzere (son ikisi İdealsas’la), beraber gideceğim arkadaşlarımla British Airways kontuarında buluştum. İlk deneyimim Maine ve ikincisi Alaska’dan sonra Amerika’nın güneyindeki meşhur Texas eyaletine gitmek beni ilk gidişimmiş gibi heyecanlandırmıştı. Üç arkadaş Londra ve Dallas aktarmalarından sonra Texas’taki Corpus Christi şehrine ulaştık. Gece saat 1 ve havalimanının önünde daha önceden haberleştiğimiz gibi patronumuz ve eşi bizi karşılamaya gelmişti. Beyaz büyük bir Amerikan jeepi üzeri daha önceki Türk watçıların onlara hediye ettiği Türk bayrağını arabanın üstüne asarak bizi karşılamaya gelmeleri, bizim için büyük bir jest oldu. Corpus Christiye bağlı küçük ama bir hayli büyük bir plajı olan tatil kasabasına gittik. Kasaba içerisinde bizim patronların 3 tane hediyelik ve plaj malzemeleri satan storeları vardı. Diğer iki arkadaş ISLANDER adlı büyük bir mağazada, ben kasaba dışında, biraz daha küçük bir mağazada işe başladım. Yaptığım iş dressing room dedikleri kıyafet deneme kabinlerinin önünde gelen müşterilere “do you need dressin room” diyip kapıları açmak ve daha sonrasında “they work out for you” deyip beğenip beğenmediklerini öğrenip ona göre onları kasaya yönlendirip beğenmedikleri ürünleri de yeri geri koymaktı. Benden başka mağazada 3 yetişkin Amerikalı ve 2 tane de biri 16 diğeri 17 yaşında teenagerlar çalışıyordu. Özellikle o iki teenager, İngilizcemin gelişmesinde bana çok yardımcı oldular. Günlük hayatta sıkça kullandıkları slanglere alışmamı sağladılar.

 

İş konusunda patronumuz Wendy esnek ve rahat biriydi. Gündüz ve akşam saatlerine göre ne zaman müsaitsen ona göre schedulını ayarlıyordu. İkinci işimi bir pizzacıda bulmuştum. Sabah haftada 6 gün 9-5 mağazada ve haftada 3 gün aksam 6-11 de pizzacıda çalışıyordum. Wendy overtime ı bizden esirgemediği için 2 işle beraber çalışan herkesin eline iyi bir para geçiyodu. İşten sonra Floridaya gittik. Orda Key Wes,t Miami ve Orlando’da bulunduk, Key West görülmesi gereken yerlerdin biri. Cubaya 90 mil uzaklıkta bir ada. Miamiye club ve party yeri ve Orlando ve tabi ki universal studios. Orda harika iki gün gecirdik. Daha sonrasında arkadaşın kuzenini görmek için Chicago’ya gectik. Ordan Niagara şelaleri, Boston ve en sonunda New york’ a geçtik. Boston tipik bir Avrupa şehrine benziyo. New york ise acayip kalabalık bir yer, açıkçası biraz bunaldık ve tabi ki TÜRKİYE’ye geri dönüş.

 

Burak EDİZ

İstanbul Üniversitesi, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı

2011 Yılında Work And Travel Programına katıldı

ABD, Teksas Eyaleti'nde çalıştı

TÜM WORK AND TRAVEL REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

burak-ediz_0190f950-5f5c-4a4e-b29c-f97c4165cc05.jpg