İngilizcemin İyi Olmaması ve Not Ortalamamın Düşük Olmasından Vize Alamamaktan Korkuyordum


ingilizcemin iyi olmaması ve not ortalamamın düşük olmasından vize alamamaktan korkuyordum

Özge Kete

Work and travel maceram bir arkadaşımın ‘ben Amerika’ya gidiyorum seni de götüreyim’ demesiyle başladı aslında. Daha önceki senelerde de düşünmüştüm fakat sürekli bir şeyler çıktığı için araştırma fırsatım bile olmamıştı. Arkadaşımın sözüyle 10 dakika içinde karar verdim ve ailemle görüştüm. Ailem sonuna kadar arkamdaydı. Arkadaşım şirketleri araştırmış ve İdealsas’ta karar kılmış beni de Aydın beyle görüştürdü. Aydın beyle görüşmemiz ve işimizi seçmemiz çok çabuk oldu. Başvurumuz, belgelerimizi hazırlamamız çok kısa bir zaman diliminde gerçekleşti. İngilizcemin iyi olmaması ve not ortalamamın düşük olması sebebiyle vize alamamaktan korkuyordum. Vize görüşmesine 6 kişilik grup halinde girdik içimizden sadece birimiz red cevabı aldı onun da İngilizcesi yok denecek kadar azdı tek sebebi bu. Vizeye girecek arkadaşlar kesinlikle stres yapmayın gayet rahat olun ben stres yaptığıma çok pişman oldum sonradan J

Ve her şey tamamlandı, sıra yolculuğa gelmişti artık… Hepimiz stresli ve çok heyecanlıydık. Sonuçta bilmediğimiz bir yere gidiyorduk.

Biz Virginia eyaletinin Williamsburg şehrinde Mc Donalds işinde çalıştık. İlk gittiğimizde sıkıntı çekmedik değil. Mesela ilk 2 hafta doğru düzgün çalışma saati vermediler. Tabi biz bu durumu İdealsas Yurtdışı Eğitim’den Gökçe hanıma ilettik. Gökçe hanım CHI ile iletişime geçti ve saatlerimizin düzelmesini hızlandırdı.

Bulunduğumuz bölgede çok sayıda Türk arkadaşla karşılaştık o kadar çok sorun yaşamışlardı ki şirketleriyle ilgili. İdealsas’ı seçtiğim için gerçekten kendimi çok şanslı hissetim orada. Bazı şirketlerle gelen arkadaşlar hem işsiz hem parasız kalmışlardı. İş bulamadıkları takdirde geri döneceklerini, şirketlerini aradıklarını ve telefonlara cevap alamadıklarını söylediler. Bizim giderken valizlerimiz kaybolmuştu ki bunun İdealsas ile hiçbir ilgisi yok bu konuda bile gökçe hanım o kadar ilgilendi ki. Kendisine sonsuz teşekkürler.. Kesinlikle gitmeyi düşünen arkadaşlar İdealsas’ı seçmelisiniz ve farkı bu sayede görürsünüz J

Work and Travel’ı kesinlikle tavsiye ediyorum böyle bir fırsatı kaçırmayın arkadaşlar. Ben çok pişman oldum geçen yıllarımda gitmediğim için. Yeni insanlar tanımak, onların kültürlerini öğrenmek, İngilizcenizi geliştirmek, iş konusunda bile deneyim sahibi olmak, hepsi harikaydı.

Tabi gitmeden İngilizce sözlüğünüzü karıştırmayı unutmayın, kelime eksiğimizin fazla olduğunu kendimiz görmüş olduk. Amerika’da geçirdiğim 4 ay hayatım boyunca unutamayacağı en muhteşem günlerdi. Ordayken bu şekilde düşünmüyorsunuz tabi. Ama Türkiye’ye döndükten sonra bunun değerini anlıyorsunuz. Bize bu fırsatı verdiğiniz, orda bizi yalnız bırakmadığınız her şeyimizle ilgilendiğiniz ve en önemlisi verdiğiniz tüm sözleri yerine getirdiğiniz için çok teşekkür ederim İDEALSAS

 

Özge KETE

Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Uluslar Arası İlişkiler

2010 Yılında Work And Travel Programına katıldı

ABD, Virginia Eyaleti'nde çalıştı

TÜM WORK AND TRAVEL REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

17 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

ozge-kete_52301580-927d-4fca-8fe5-6505710a11f8.jpg