Kendi İsteğimle Günde 12 Saat Çalıştığım Oluyordu


kendi isteğimle günde 12 saat çalıştığım oluyordu

Cansev Çelik

Selam, öncelikle Amerika deneyimimin bana çok şey kattığını, başımdan çok güzel şeylerin geçtiğini ve WAT'ın iyi ki yapmışım dediğim bir program olduğunu söylemek isterim. Oraya gider gitmez de haber verdiğim gibi konaklamam oldukça sıkıntılıydı. Sürekli aramızda tartışma ve sürtüşmelerin geçtiği bir ev sahibim vardı. Daha sonra başka arkadaşlarımdan dinlediğim wat deneyimlerini de göz önünde bulundurursam sanırım konaklama konusunda en şanssızı bendim. Yalan söyleyemeyeceğim ama wat'ı ve benim işimi her ne kadar başka bir öğrenciye önersem de konaklamayı hiç önerebileceğimi sanmıyorum. Çünkü evde ben de dahil 9 öğrenci de o ev sahibinden şikayetçiydik sürekli.

 

Onun dışında işe gelirsem, gerçekten hem bulunduğum şehirdeki en kaliteli işlerden biriydi hem de iş ortamım çok güzeldi. Herkes çok arkadaş canlısı ve iyi niyetliydi. Çok güzel dostluklar kurdum ve iş de gayet rahattı. Çok kısa sürede adapte olunup kolayca iş temposuna alışılabilir bir ortamdı. İş hem çok yorucu değildi hem de bir süre sonra maaşın gerçekten tatmin ettiğini farkettim. Yorucu olmadığı için çoğu zaman overtime yaptım ve kendi isteğimle günde 12 saat çalıştığım oluyordu. İş verenlerim, süpervisorlarim hep çok kibardı ve arkadaş gibi olmuştuk bu yüzden ne zaman overtime istesem kabul ettiler. Onun dışında ilgili ve adildiler modumun düşük olduğunu gördükleri zaman hep neyim olduğunu sordular ve işin sevdiğim bölümüne geçmemi söylüyorlardı (fırın kısmından kasaya geçmek gibi:)

 

Evdeki arkadaşlarla uyumsuzluk yaşadığım çok oldu başlarda. Bunun belki de nedeni 4 ayrı ırktan, ayrı kültürden insanların toplanmasıydı ve kalabalıktık. Ama ben zaten gittiğim evde ya da bölgede Türklerin olmaması taraftarıydım ve gayet de memnun oldum bu durumdan. 3 ay boyunca sadece 4-5 tane Türk müşterim dışında hiçbir Türk görmedim ve böylece hiç Türkçe konuşmak zorunda kalmadım:) Ev arkadaşlarıma dönersem çoğuyla problemimizi hallettik ve çok yakın dostluklarımız oldu evden ayrıldıkları gün benim için çok zor bir gün ve çok zor bir vedaydı. Şimdiyse iyi ki onları tanımışım diyorum hala neredeyse her gün konuşuyoruz en kısa zamanda birbirimizin ülkelerini ziyaret edicez.

 

Genel olarak Amerika ile ilgili hayatıma da okuduğum bölüme de katkıları olacak çok güzel gözlemler yaptım ve birçok şeyi yaşayarak gördüm. İnanılmaz alışverişler yaptım ona rağmen hala daha çok şey alsaymışım diyorum:) ve güzel bir tatil planı yapınca tatilin de çok eğlenceli geçtiğini gördüm üstelik Türkiye'ye iyi bir miktarda parayla da döndüm. İyisiyle kötüsüyle Amerika'yı çok seveceğimi biliyordum ve gerçekten de çok sevdim. Tekrar WAT yapmayı düşünüyorum hatta şu an çevremde kime anlatsam bütün arkadaşlarım yapmak istiyor, sürekli arayıp süreci soruyor ya da yakın olmayanlar sosyal medyadan mesaj atıyor:)

 

Ben de bu süreçte bana yardımcı olduğunuz ve hep ilgilendiğiniz için İdealsas’a teşekkür ederim :)

 

Cansev ÇELİK

Bahçeşehir Üniversitesi, Psikoloji

2015 Yılında WAT Programımıza katıldı

ABD, Pennsylvania Eyaleti'nde çalıştı

TÜM WORK AND TRAVEL REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

cansev-celik_1cc0e87a-e834-404e-8470-a435d9a8baba.jpg