Siz Sadece İsteyin Gerçekten Amerika Çok Kolay Para Kazanılacak Bir Yer


siz sadece isteyin gerçekten amerika çok kolay para kazanılacak bir yer

Cenk Elverdi

Daha Üniversiteye girmeden Amerika’yı gidip görmek her zaman hayalimdi. Bunda hem dış kültürlere karşı olan merakım hem de küçüklükten beri izlediğimiz Hollywood filmlerinin etkisi vardı. Üniversiteye girdim fakat 3. Yıla kadar nedense gitmek nasip olmadı.

 

Biz 3 arkadaş gittik. Tabi insan en yakın arkadaşlarıyla gidince Work and travel daha heyecanlı ve daha zevkli oluyor. Tabi şimdi iş güvenilir bir Work and Travel şirketi bulmaktı. Çünkü etraftan duyduklarımız, bir çok öğrencinin dolandırıldığı, işiniz ayarlandı deyip işlerinin ayarlanmadığı vaad edilen yerden çok farklı yerlere öğrencilerin gönderilmesi gibi şeyler duymuştuk. Çok yakın bir arkadaşımın referansıyla Idealsas'ı buldum. İyi ki de bulmuşum. Daha gider gitmez bana work and travel’ın zor, çalışma gerektiren bir program olduğunu Amerika’nın gerçekleriyle yüzleşmem gerektiğini anlattılar ki bir çok firma sizi kayıt etmek için Amerika’yı ve programı rüya gibi anlatır.

 

Teksas’ın Port Aransas diye Meksika körfezine kıyısı olan kumsalı olan, sıcak mı sıcak küçük bir kasabaya gittik. Oranın en büyük souvenier store’unda çalıştık. İnanılmaz eğlendik. Benim programımın en artı yeri, iş yerinde birlikte çalıştığımız menajerlerimiz ve diğer work and travel öğrencileriydi. Gerçekten tam bir aile ortamı vardı orada. Keza iş verenlerimizde bizlere çok ama çok sıcak davrandılar. Program ile ilgili çok sıkıntı yaşamadık, en ufak bir problemde bile İdealsas’tan Gökçe anında cevaplarıyla bizlere Amerika’da kaldığımız sürece bizlere sürekli destek ve yardımcı oldu. Off daylerimizde ise kumsala gidip güneşin ve denizin tadını çıkarıyorduk. Tabi çevremizden de duyduklarımız çoğu kişinin work and travel da zor koşullarda yaşadığı kaldıkları yerden memnun kalmadıklarıydı. Bizim kaldığımız yer ve çalıştığımız iş çok rahattı. Sanki work and travel öğrencisi değil de orada yaşayan çalışan bir Amerikalı gibiydik. İnanın siz sadece isteyin, gerçekten Amerika kolay para kazanılacak bir yer.

 

Asıl olayın zevkli yanı ise kazandığınız para ille alacağınız şeyler. Buradan alamadığımız Tommy, Calvin Klein gibi markalar orada o kadar ucuz ki. Tabi 3 ay bitti sıra traveldaydı. Teksas Miami’ye uçakla 2,5 saat uzaklıkta olunca tabi ki bizim için Miamiye gitmek kaçınılmaz oldu. Miami’nin o Güney Amerika setting i anlatılmaz sadece yaşanır. 4 gün Miamide kaldıktan sonra Boston a geçtik ki. Arkadaşlar işte bir üniversite öğrencisinin yaşaması gereken Dünyadaki en güzel yer belki de. Boston gerçekten inanılmaz bir şehir. Yolda gördüğünüz herkesin sırtında çanta tam bir öğrenci şehri. Çok da Avrupai bir şehir. Amerikanın diğer şehirlerinden çok daha farklı. Yol boyunca yollara taşmış eğlenceler, masalarda içen öğrenciler, eğleniyorlar. Ayrıca çok da doğal bir şehir. Parklar ve binalar iç içe. Son durak New Yorktu. Boston kadar sevmesem de tabi ki Newyork kesinlikle ama kesinlikle görülmeli. Times Square, 5. Cadde, Empire state building’in o muhteşem manzarası.

 

Sonuç olarak bu deneyimi bana yaşatan İdealsas şirketine gösterdikleri samimiyet, dürüstlük ve ilgileri için kendilerine sonsuz teşekkür ediyorum. Kayıt işlerinden başlayarak sonuna kadar bizlere her türlü kolaylığı sağladılar. Ve siz arkadaşlara fırsatınız varsa bir kere değil birkaç kere gitmenizi tavsiye ediyorum.

 

Cenk ELVERDİ

İstanbul Kültür Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı

2012 Yılında Work And Travel Programına katıldı

ABD, Texas Eyaleti'nde çalıştı

TÜM WORK AND TRAVEL REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

cenk-elverdi_545514b0-21e4-4d7d-b912-7b5742c1612f.jpg