WAT, İngilizce Pratiği ve Hayat Deneyimi Açısından Bulunmaz Bir Fırsattı


wat, ingilizce pratiği ve hayat deneyimi açısından bulunmaz bir fırsattı

Kenan Karakuş

Öncelikle belirtmek isterim ki WAT programına hazırlanmak gerçekten büyük titizlik ve sabır istiyor. Eğer Amerika gibi çok gelişmiş ve her kültürden insanın yaşadığı bir ülkeye gitmek için kendinizi hazır hissediyorsanız ve buna karar verdiyseniz bence İdealsas bu program için başvurulacak en iyi aracı kurumdan bir tanesi. Tabi ki her şey aracı kurumla da bitmiyor, sizin bu programa kafa yapısı olarak uygun olmanızda önemli. İdealsas’a benimle her konuda titizlikle ilgilendiği için tekrar teşekkür ederim ve WAT programına katılmak isteyen yeni arkadaşlara yol göstermesi açısından Amerika’daki tecrübelerimi paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

 

WAT programının tek eksik yanı bence Amerika’ya indiğimizde karşılama olmaması. Ben Amerika’ya indiğimde havaalanından gideceğim adrese herhangi bir toplu taşıma aracı bulamadım. Zaten Amerika’da toplu taşıma araçları pek yaygın değil. Böyle olunca ben de bir taksi buldum ve gideceğim yere beni 70$’a götürdü. Taksi şoförü ret etmeme rağmen içimde bir şüphe kalmasın diye taksimetreyi açtı. Ve taksimetrede yazan rakam 100$’di. Amerikalılar gerçekten çok dürüst ve yardımsever insanlar.

 

Orada bulunduğum süre içerisinde hiçbir insanla herhangi bir sorun yaşamadım. İş yerimde tüm çalışanlar gayet nazik insanlardı. Hiç bir zaman kimsenin işten kaytarma düşüncesi aklından geçmezdi. Genel müdürümüz bile eline süpürgeyi alır sağı solu süpürür ve bize selam vererek yanımızdan geçerdi. İş yerinde bazı teknik yanlışlıklarımız olduğu halde hiçbir sorun yaşamadık. Ben New York Eyaletinde Six Flags eğlence parkında çalıştım ve günde 12 saat çalışmama rağmen hiç yorgunluk hissetmiyordum. Çünkü iş yerinde herkes birbirine saygılı ve anlayışlıydı. Bazen iş anında genel müdürümüzle ufak oyunlar bile oynadığımız oluyordu. Orada dünyanın farklı yerlerinden gelmiş çok farklı kültürde insanlarla tanışma fırsatım oldu.

 

Benim için gerek İngilizce pratiği gerekse hayat deneyimi açısından bulunmaz bir fırsattı. Orada ki hayat tecrübesi hayata bakış açımı değiştirdi. Şimdi dünya bir başka dönüyor benim için. Size tavsiyem elinizdeki fırsatları değerlendirin ve kesinlikle kaçırmayın.

 

Arkadaşlara son aylarında gezmelerini de tavsiye ederim. Ben New York City ve Amerika’nın bağımsızlık savaşını verdiği Philadelphia’ya gittim. Amerika’nın bağımsızlık kararının alındığı kongre salonunu ziyaret ettim. Bu arada yeterli vaktim olsaydı Kanada’ya da gidecektim ama okulum açıldığından dönmek zorunda kaldım. Bence gezin ve yaşayın.

 

Kenan KARAKUŞ

Nahcivan Üniversitesi, Matematik

2006 Yılında Work And Travel Programına katıldı

ABD, New York Eyaleti'nde çalıştı

TÜM WORK AND TRAVEL REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

kenan-karakus_4dd9b852-5440-42de-9bb3-aaf86d7f20a3.jpg