WAT'ta En Deneyimli Ve En Profesyonellerden Biri Olan İdealsas’a Gittik


wat'ta en deneyimli ve en profesyonellerden biri olan idealsas’a gittik

Yiğit Gençay

Üniversitemde hazırlık okuduktan sonra kazandığım İngilizce bilgimi unutmamak hatta daha da ilerletmek için yurtdışına çıkmak aklımda her zaman olan bir programdı. Arkadaşımın ‘work & travel’a mı gitsek?’ sorusundan sonra etraflıca bir araştırmadan sonra hem 4 aya yakın bir süre Amerika’da kaldığımızı göz önünde bulundurup hem de kazanacağımız deneyimleri düşününce bu soruyu hemen ‘neden olmasın?’ diye yanıtladım ve başladık şirket araştırması yapmaya. İnternetten bulduğumuz İstanbul’daki şirketleri gezerken internetten de aldığımız yorumlara bakarak bu işte en deneyimli, en profesyonellerden biri olan İdealsas’a gittik. Yaptığımız görüşmelerde Gökçe Hanım’ın kafamızdaki tüm soru işaretlerini silmek için sabırlı bir şekilde programı tüm detaylarıyla anlatmasıyla artık kararımızı vermiştik. Work and travel programını yapacaktık ve yapacağımız şirket İdealsas olacaktı.

 

Gün be gün işlemlerimizi gerçekleştirdik. Gideceğimiz yeri de seçmiştik. New Jersey eyaletinin Atlantic City şehrinde eğlence parkında Game Attendant olarak çalışacak hem eğlence parkındaki oyunlara gelen insanlarla birebir iletişime geçip İngilizcemizi geliştirecek hem de güzel vakitler geçirip değişik kültürden belki de hayatımız boyunca hiç gitmeyeceğimiz ülkeden insanlarla çok yakın arkadaş, dost olacaktık. Bütün işlemler tamamdı son iş olan Amerika’ya gitmek kalmıştı ki oda işin en zevkli kısmıydı.

 

Direkt uçuşla New York’a ve oradan otobüsle Atlantic City’e geçtik. Gittikten 1 hafta sonra işimiz başladı. Oradaki herkes sizinle aynı durumda olduğu, ülkelerini 3 aylığına Amerika’da sınırsız deneyimler yaşamak için bıraktığından herkesle çok kısa bir sürede çok yakın birer dost olduk. Çalışma saatlerimiz çok iyiydi bu yüzden para sıkıntısı yaşamadık. Öyle ki bazı zamanlar işverenimle bana daha az saat vermesi için konuşuyordum.

 

Çalıştığımız zamanlarda da yakında bulunan Philadelphia, New York gibi yakındaki şehirlere gidip günü birlik gezdik. Bu sırada da işteki arkadaşlarımızdan ülkelerinin geleneklerini, yaşayış şekillerini, insanlarının nasıl olduklarını öğrendik. Ve tabii biz de Türkiye’yi öğrettik. İşten ayrılmamıza kısa süre kala travel planımızı yaptık, biletlerimizi aldık ve travel için hazırdık. Amerika’da deneyim kazanarak geçen 3 ay çalışmanın, para kazanmanın meyvesini çok güzel hazırlanmış bir travel programıyla aldık.

 

Doğu bölgesinde olduğumuz için Batı’ya gitmeye karar verdik ve Los Angeles’ta 1 hafta kaldık. Ünlü Hollywood filmlerinin çekildiği Universal Studios’dan oyunlarda gezdiğimiz, araba sürdüğümüz Venice Beach’e, günümüz yabancı popçularının evlerinden, Walk of Fame’e her yeri deneyimleme fırsatımız oldu. Los Angeles’tan sonra uçakla Washington DC’ye döndük ve burada da 2 gece kaldık. Burada da bildiğiniz üzere White House, US Capitol’a kadar yine filmlerde gördüğümüz yerleri gördük. En son durağımız Türkiye’ye uçuşumuz buradan olduğu için New York’tu. New York kesinlikle anlatılmaz yaşanılır cinsten bir tecrübeydi. Times Square, Empire State, 5th Avenue, Statue of Liberty, Wall Street, Central Park ve dahası…

 

Size şuan sadece çalışıp, para kazanıp, gezip ülkeme döneceğim düşüncesi varsa kesinlikle yanılıyorsunuz. Work and Travel ne sadece çalışmak ne sadece gezmek ne de sadece para kazanmak. Work and Travel belki de hayatınızda tadabileceğiniz, olgunlaşabileceğiniz, hayat tecrübesi edineceğiniz, yeni kültürler öğreneceğiniz, yeni bir sürü insanlarla tanışacağınız, yeri gelince dostluğu yeri gelince fedakarlığı öğreneceğiniz 3 ayın toplamıdır.

 

Şuan da belki abartıyorum gibi gelebilir ama siz de deneyimledikten sonra ne demek istediğimiz çok iyi anlayıp bana hak vereceksiniz. Hayatınızın dönüm noktasına hazır olun…

 

Yiğit GENÇAY

Bahçeşehir Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği

2016 Yılında WAT Programımıza katıldı

ABD, New Jersey Eyaleti'nde çalıştı

TÜM WORK AND TRAVEL REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

17 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

yigit-gencay_71beb451-c641-4b77-bd58-894f20f2110a.jpg